Hedera (HBAR) Ekosisteminde Son Gelişmeler

Kullanıcı odaklı ilerleyen Hedera, güvenilir bir çevrimiçi dünya oluşturma yolunda ilerliyor. Hedera, kripto evreninde var olan kamuya açık ilk merkeziyetsiz dağıtık defterdir. Proje kullanıcılara çalışabilecekleri, oynayabilecekleri, satın alabilecekleri ve sosyal olarak etkileşimde bulunabilecekleri bir evren sunar. Bu yazımızda Hedera ekosisteminde yaşana son gelişemelere göz atıyoruz.

Hedera Layer-1 blok zincirinin 18 milyar işlem sınırını aştıktan kısa bir süre sonra 19 milyar işlemi aştığını gördü. Bu yazının yazıldığı sırada Hedera’nın işlem sayısı 19,9 milyar olarak kaydedilirken ilerleyen dönemde 20 milyarı aşması bekleniyor.

Dahası, Hedera’nın TVL’si, son haftalarda kripto pazarındaki türbülansa rağmen yaklaşık 30 milyon dolar seviyesinde güçlü görünüyor. Hedera’nın kilitli değeri, diğer bazı yüksek profilli ağlardan daha az etkilenerek son DeFi sıkıntılarından büyük ölçüde az etkilendiğini gösteriyor.

Temmuz ve Ağustos aylarında Hedera’nın çekirdek ekosisteminde bazı güncellemeler ve gelişmeler ortaya çıktı. Belki de son dönemdeki en önemli gelişme, Hedera tabanlı mikro ödeme platformu Dropp’un Ağustos ayında eklendiği Federal Reserve’ün FedNow uygulamasına entegrasyon şeklinde gerçekleşti. Ancak ağ, otomobil devleri Kia ve Hyundai’nin Hedera’nın altyapısı kullanılarak inşa edilen bir CO2 emisyon izleme sistemini tanıttığı Ağustos ayı başlarında da gelişmeler devam etti.

Hedera’nın HBAR Tokenı

Bu yazının yazıldığı sırada HBAR, yaklaşık 1,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle ancak yaklaşık 2,4 milyar dolarlık tamamen seyreltilmiş değeriyle 0.04835 dolar civarında fiyat seviyesinde bulunuyor.

Hedera’nın HBAR tokeninin, yukarıda belirtilen güncellemeler ve duyurulardan etkilendiği düşünülüyor. HBAR tokeninin sırasıyla 0,48 dolar ve 6,6 milyar dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyatına ve piyasa değerine ulaşıp ulaşamayacağı henüz belirlenmedi. Ancak Hedera topluluğu, hem heyecan verici ekosistem güncellemelerinin hem de daha geniş pazar canlanmasının bunu mümkün kılacağını umuyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Testnet

Hydro Testnet’e Nasıl Katılınır?

Visa, Sınır Ötesi Ödemelerini Solana’ya Genişletiyor