içinde ,

HBAR Airdrop Almak için Hashpack Wallet Kurulumu

Hedera Hashgraph (HBAR), geleneksel blockchain teknolojisine alternatif sunabilecek yeni bir platform olmaya aday gözüküyor. 

Hedera Hashgraph, kendisini blockchain’e daha hızlı ve daha güvenli bir alternatif olarak sunan bir platformdur. Directed Acyclic Graph (Hashgraph) adı verilen bir teknolojiyi kullanarak enerji yoğun madenciliği ortadan kaldırmayı amaçlar. Bu teknoloji, Hedera Hashgraph’ın saniyede 100.000’den fazla işlem gerçekleştirmesine yardımcı olmak için tasarlandı. Bu da platformu, Visa ve diğer mass market ödeme sistemleri için gerçek bir rakip haline getirebilir.

Hedera Hashgraph platformu, Ethereum’un da kullandığı ve genellikle akıllı sözleşmeler oluşturmak amacıyla yararlanılan Solidity’i destekler. Bu sayede platform; oyun, DeFi ürünleri, dijital kimlik ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumları için kullanılabilecek DApps oluşturmak için kullanılabilir.

Kaynak: Hedera

Hedera Hashgraph’de (HBAR) pek çok iyi airdrop gerçekleşiyor. Bunlardan yararlanmak için Hashpack Wallet kurmanız gerekiyor.

İlk olarak https://wallet.hashpack.app/login/create adresine gidin. Belirlediğiniz şifreyi girin, ardından şartlar ve koşulları kabul edin ve son olarak “Next” butonuna tıklayın.

Açılan sayfadan “create new wallet”a tıklayın. Size “seed phrase” verilecektir. Bunlar bir yerlere not aldığınıza emin olun. Bu adımın ardından “Next”e tıklayın.

Wallet’ınıza bir “nickname” koymanız istenecek. Bunu yaptıktan sonra “create wallet”a basın. Size account ID verilecek. Bunu da not almayı unutmayın. Ardından “let’s go”ya tıklayın.

Hesabınızı başarıyla oluşturduktan sonra Binance, FTX veya istediğiniz herhangi bir borsadan bir miktar HBAR almanız gerekecek.

Yukarıda 0.0.1 ile başlayan sayıları görüyorsunuz. Bu, cüzdanınıza $HBAR göndermek için kullanacağınız cüzdan adresinizdir.

Bu chain, $XRP chain’e benzer şekilde çalışıyor. Hesabınıza her seferinde farklı bir token ID eklemek için $HBAR’a ihtiyacınız olacak. Airdrop’larda her zaman bir token ID verilecek, bu yüzden kafanız karışmasın.

Token ID eklemek için “add token” butonuna basın. Ardından o alana size verilen token ID’yi girin.

Ardından “associate token”a tıklayın. Bu adımın ardından işlemin başarılı olarak gerçekleştiğini gösteren bir mesaj göreceksiniz. Hepsi bu kadar.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garin Kazanciyan tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Çeşitli akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Blokzincir teknolojisiyle 2019 yılında tanıştım. Kendimi bu konuda geliştirmeye devam ediyorum.

Sportzchain Stake Programını Duyurdu!

XRP Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?