in ,

Haziran Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler

Token kilidi açma, herhangi bir fon turu veya projenin diğer fon toplama programlarının şartları altında bloke edilen tokenlerin kilidini açma sürecini ifade eder. Bu yazımızda Haziran ayı içerisinde kilidi açılacak önemli projeleri sizler için rehber haline getirdik. 

Optimism (OP)

Ethereum’un Layer-2 ölçeklendirme çözümü Optimism, Haziran ayı içerisinde kilidi açılacak olan varlıklar arasında yer alıyor. 603 milyon dolarlık kilitli varlığı bulunan Optimism’in 31 Mayıs tarihinde varlıklarının kilidini açması planlanıyor. Bu kapsamda, toplam arzın %9’una denk gelen tokenler serbest bırakılacak. 

1inch (1INCH)

1inch, diğer merkeziyetsiz borsaları tarayarak kullanıcılarına en iyi fiyatları ve en düşük işlem ücretlerini sunan merkeziyetsiz bir borsadır. Platformun yerel kripto para birimi olan 1INCH, Haziran ayında kilidi açılacak varlıklar arasında bulunuyor. 

98.3 milyon dolar değerindeki bu kilitli varlıkların 2 Haziran’da serbest bırakılması planlanıyor. Kilidi açılacak olan bu varlıklar, toplam arzın %16.6’sına denk geliyor. 

Hedera (HBAR)

Hedera, merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmak ve yönetmek üzere tasarlanmış tamamen açık kaynaklı bir ağ ve yönetişim organıdır. Platformun şu anda 66.7 milyon dolar değerinde kilitli HBAR tokeni bulunuyor. 1 Haziran’da serbest bırakılması planlanan bu varlıklar, toplam arzın %2.54’ünü oluşturuyor.

Sui (SUI)

Varlıkların ve ödemelerin transferi gibi basit kullanım durumları için ölçeklenebilirlik ve düşük gecikme sunmayı amaçlayan Sui, izinsiz br Layer-1 akılı sözleşme ağıdır. 

Sui

64.1 milyon dolar değerinde kilitli varlığı bulunan SUI, bu varlıkların kilidini 3 Haziran’da açmayı planlıyor. Serbest bırakılacak olan bu varlıklar, toplam arzın %0.61’ine tekabül ediyor. 

Near (NEAR) 

Near Protocol, topluluk tarafından çalıştırılan bir bulut hesaplama platformu olarak kavramsallaştırılan, akıllı sözleşme özellikli halka açık bir blok zincirdir. 

4 Haziran’da kilitli tokenlerini serbest bırakmayı planlayan NEAR, 12.57 milyon dolar değerinde kilitli varlık bulunduruyor. Bu varlıklar toplam arzın %0.78’ine denk geliyor. 

Agoric (BLD) 

Agoric kripto ekonomisi, milyonlarca geliştiriciyi hızlı bir şekilde DeFi ekosistemine dahil eden akıllı sözleşme platformudur. Projenin şu anda toplam arzın %4.03’ünü oluşturan 6.88 milyon dolar değerinde kilitli varlığı bulunuyor. Bu kilitli varlıkların 2 Haziran 2023’te serbest bırakılması bekleniyor. 

Nym (NYM) 

NYM, çeşitli mesaj tabanlı uygulamalara ve hizmetlere gizlilik sağlanması için oluşturulmuş merkeziyetsiz ve teşvik edilmiş bir projedir. 

Toplam arzın %2.5’ine denk gelen kilitli NYM’lerin de bu ay içerisinde serbest bırakılması planlanıyor. 2 Haziran’da kilidi açılacak olan varlıkların toplam değeri ise 4.97 milyon dolar civarında bulunuyor. 

Kilitli tokenlerin açılması varlığın fiyatında düşüş ve yükselişler yaşanmasına sebep olabilir. Eğer ilgili kripto para yeni dolaşıma girecek arz için gerçek bir çözüm üretmemişse dolaşım arzının yeni kilit açılışlarıyla artması talebin aynı hızda artmadığı senaryolarda fiyat düşüşüne neden olur.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) Fiyatında Son Durum Ne?

Kaspa, Akıllı Sözleşmeleri Değerlendiriyor