in ,

Haziran-Ağustos Dönemi BTC Tahminleri

Bitcoin

Yazının kaleme alındığı sırada 26,690 dolar dolardan işlem gören Bitcoin’in (BTC), Haziran ayı ve yaz dönemi boyunca nasıl hareketlilik göstereceği merakla bekleniyor. Yönetici Direktör Bitget Gracy Chen BTC fiyatı hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Gracy Chen: “Federal Rezerv’in Haziran ayında faiz artırımlarına ara vereceği beklentisi, ABD dolarının değerinde ve ABD tahvil getirilerinde düşüşe neden oldu. Şu anda piyasa, %70,9 oranında Federal Rezerv’in Haziran ayında mevcut faiz oranlarını koruyacağını öngörürken, faiz artırımı olasılığı bir hafta önceki %67’den %29,1’e çakıldı.” şeklinde açıklamalarda bulundu ve ekledi.

“Temmuz ve Eylül aylarında faiz artırımına ilişkin beklentiler de azaldı. Federal Rezerv yetkilileri, Haziran ayında faiz artırımına gidilmemesinin politika yapıcılara ekonomik koşulları değerlendirmek için daha fazla zaman sağlayabileceğini belirtti. Genel olarak, Temmuz ve Ağustos aylarında makro düzeyde artan bir baskı söz konusu olabilir. ABD enflasyonu hedeflenen %2’nin önemli ölçüde üzerinde seyretmeye devam ederken Federal Rezerv faiz oranlarını kolayca düşüremeyecek. Sıkılaştırma döngüsünün sona erdiğini gösteren bir sinyal yok.”

Bitcoin (BTC)

Kripto para piyasasına dairde düşüncelerini aktaran Gracy Chen “Bitcoin (BTC) hala ABD hükümetinin müdahalesi ve Mt.Gox’un yüz binlerce BTC’yi satması riskini taşıyor. Regülasyon baskıları net göstergeler olmaksızın devam ederek yukarı yönlü baskı yaratırken piyasanın ikna edici bir anlatıdan yoksun olması yukarı yönlü ivmenin zayıflamasına neden oluyor. Öte yandan, birçok altcoinin fiyatları aslında önceki en düşük seviyelere geriledi ve piyasa kaldıracı ılımlı olmaya devam ediyor. Öngörülemeyen yeni olaylar ortaya çıkmadığı sürece, önemli düşüşlerin yaşanması olası değil.” dedi.

BTC’nin Temmuz ve Ağustos aylarında mevcut fonlardan gelen rekabet güçleriyle $25.000 ila $29.000 aralığında seyretmesini bekleyen Chen, “Makro düzeyde sıkılaştırma döngüsünün sona erdiğini gösteren bir sinyal gelirse, BTC $29.000’ı aşabilir ve kısa vadede potansiyel olarak önceki yüksek seviyesini aşarak istikrar kazanabilir. Bununla birlikte, öngörülemeyen yeni bir olay ortaya çıkarsa, BTC $25.000’ın altına düşebilir ve $20.000 civarındaki destek seviyesini test edebilir. şeklinde açıklamada bulunudu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Çin Menşeili Varlıklar Yükselişe Geçebilir mi?

SEC, Binance ve CZ’ye Dava Açtı!