in ,

Hathor Network Kripto İklim Anlaşmasına Katıldı

Hathor Network, 2025 yılına kadar geçerli olan %100 yenilenebilir enerji kullanımı konusunda anlaşma imzaladı.

Hathor

Hathor Network, şu anda blockchain ve kripto sektörünü karbondan arındırmak için çalışan ve büyük bir şirketler anlaşması olan Crypto Climate Accord’un (CCA-Kripto İklim Anlaşması) gururlu bir imza üyesidir.

Ağ şu anda 2025 yılına kadar %100 karbonsuz olmayı taahhüt etti, bu da operasyonlarında hiçbir fosil kaynağı kullanılmadığı anlamına geliyor.

Bu anlaşma, mevcut temiz enerji programı Hathor Green ile uyumludur.

Hathor

Hathor Green, yerel HTR Token’ı ve Bitcoin’i elde etmek için yenilenebilir kaynakları kullanan madencileri teşvik ediyor. Faaliyet, Hathor Ağı’nda birleştirilmiş madencilikle de etkinleştirildiği sürece, bireysel veya profesyonel madenciler SHA256d madencilik algoritmasına dayalı herhangi bir kriptopara ile programdan yararlanabilir. Hathor Network Pazarlama Müdürü Guto Martino, bu konu hakkında şöyle bir açıklamada bulundu:

“Kripto İklim Anlaşması’nın bir parçası olmak, Hathor Ağı’nın yörüngesinde çok önemli bir adımdır. Birleştirilmiş madencilikle çalışırken yerli tokenımızı (HTR) üretmek için gaz emisyonunun gözardı edilebilir olduğunu biliyoruz. Ancak bu konuda, Bitcoin madenciliği için bu etkinin azaltılmasına yardımcı olma taahhüdümüzü de veriyoruz. Enerji matrisi ne kadar yenilenebilir olursa, gezegenimizin geleceği için o kadar iyi olur.”

Kripto İklim Anlaşması, Paris İklim Anlaşması’ndan ilham aldı. Aynı zamanda yenilenebilir enerjiye geçişi hızlandıran yeni çözüm yollarını bilgilendiren, geliştiren, test eden ve uygulayan kripto endüstrisinden kuruluşları bir araya getirdi. Anlaşma, zorluklarla yüzleşmek, gereksinimleri toplamak, çözümler sunmak, bulguları paylaşmak ve sektördeki en iyi uygulamaları teşvik etmek için açık bir alan sunuyor.

Bu girişim, diğerlerinin yanı sıra Ripple, ConsenSys ve Tezos da dahil olmak üzere 150’den fazla imza sahibi olan anlaşmayı destekleyen, çeşitli faaliyetler için çağrıda bulunan Energy Web Foundation, Alliance for Innovative Regulation, RMI ve Dünya Ekonomik Forumu tarafından yönetiliyor.
Hathor Network
Kripto İklim Anlaşması’nın genel amacı, küresel kripto endüstrisini karbondan arındırmak, iklim yönetimine öncelik vermek ve 2040 yılına kadar sıfır sera gazı emisyonuna geçişin tamamını desteklemektir.

Hathor Laboratuvarları Hakkında

Hathor Laboratuvarları, protokolü geliştirmek, ilerletmek ve Hathor Network’ten yararlanan kullanım durumlarını ve çözümleri geliştirmek için 2018 yılında Hathor Network’ün kurucuları tarafından oluşturuldu.

Hathor Ağı, teknoloji adaptasyon sürecini daha basit ve engelsiz hale getiren bir blockchain teknolojisidir. Hathor Laboratuvarları ise küçük, orta ve büyük işletmelerin Hathor Ağı’nı kullanmalarına yardımcı olur.

Hathor Network Hakkında

Hathor Network, Ocak 2020’den bu yana Mainnet’te, özel token sayısında, aktif cüzdanlarda ve madencilik yapılan makinaların güç oranında üstel bir büyüme yaşıyor.

Bu da ilginizi çekebilir: Hathor Network (HTR) Mimarisinin Temeli Olan Nano Contract Nedir?

Kriptoparalar ve blockchain hakkında; her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız. 

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Realm Ekibi ile AMA Etkinliği

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı Neden Düşüyor? | 20 Eylül 2021