in ,

Hathor Network (HTR) ile İlgili Son Gelişmeler

Hathor

Hathor Network (HTR), DAG ve blok zinciri veri yapılarını birleştiren PoW tabanlı yeni dağıtılmış bir defter mimarisidir. Ağın benzersiz tasarımı; ölçeklenebilirlik, kullanılabilirlik ve merkeziyetsizlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuş önemli sorunları çözerek teknolojinin geniş çapta benimsenmesini engeller.

Gelişmiş NFT Standardı

Hathor Network (HTR), ağı için bir NFT meta veri standardını tanıttı. NFT’ler genellikle resimler, videolar veya diğer bazı dijital ortamlarla ilişkilendirilirken içerik oluşturucular genellikle bunlara ekstra bilgi eklemek ister. Buna NFT adı, açıklama, yazarlık ve diğer özellikler dahildir. Bu veriler meta veri olarak bilinir ve NFT oluşturulduğunda tanımlanır.

Meta veriler için bir standart gereklidir, bu nedenle farklı oyuncular NFT bilgilerini tutarlı bir şekilde sunar. Örneğin, Hathor Market ve NileSwap gibi marketplace’ler, meta verilerdeki çeşitli alanları kullanarak NFT’leri filtreleyebilir ve arayabilir.

Tam Node Güncellemesi

Hathor Network (HTR), tam node güncellemesini duyurdu. Python v3.7 desteğini kaldırdıklarını duyurdu. Haziran 2023’ten itibaren bu sürüm için daha fazla güvenlik güncellemesi olmayacak.

Eski sürüm desteklenmeyeceği için Python sürümünüzü 3.9 veya 3.10’a yükseltmek için tüm kullanım durumlarını, borsaları, madencileri ve bir Hathor tam node çalıştıran herkese önerdiklerini belirtmişler.

 

29 Ağustos’ta yaptıkları duyuruya göre önümüzdeki aylarda v3.8’e desteği de bırakacakları için v3.8’e yükseltmeyi de önermiyorlar.

NFT Desteği

Hathor Network’te, NFT desteğinin açıklanmasından bu yana sadece bir yıl içinde 120.000’den fazla NFT oluşturuldu.

Masaüstü Cüzdan Güncellemesi

Hathor Network (HTR), masaüstü cüzdanı için güncellemesini duyurdu. Token sahiplerinin artık cüzdanlarını sıfırlarken token’larını yeniden kaydetmeleri gerekmiyor.

Buna ek olarak kullanıcılar artık daha kolay içe aktarma için token’larını bir metin dosyasına aktarabilir.

Ayrıca, yeni oluşturulan tüm NFT’ler artık otomatik olarak NFT bölümünde görünecek. Hathor Explorer’da bir NFT olarak görüntülenecek ve artık normal bir özel token olarak görünmeyecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

ZKEX

ZKEX Testnet’ine Nasıl Katılınır?