in , ,

Hathor Network 2. Çeyrek Raporu

Hathor Network

Dijital varlıklar için ölçeklenebilir ve kullanımı kolay bir blok zinciri olan Hathor Network, platformun operasyonları ve çalışmaları hakkında fikir sahibi olabileceğimiz 2.çeyrek raporunu yayınladı. Bu yazımızda raporun detaylarına değinerek Hathor Network hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız. 

Hathor Network, hem Yönlendirilmiş Döngüsel Grafik (Directed Acyclic Graph-DAG) hem de blok zincir teknolojilerinin dinamiklerine dayanan tamamen yeni bir yapıdan oluşturulmuş fikir birliği platformudur. Yayınlanan rapor incelendiğinde iki başlık dikkat çekiyor. Bunlardan biri CVM2 ile ortaklaşa Brezilya’da ilk STO1’in başlatılması diğeri ise nano sözleşmeler.

Hathor

Geçtiğimiz Haziran ayında Brezilya’nın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM) tarafından düzenlenen tokenize edilmiş menkul kıymetler için ilk platform, Hathor Ağı kullanılarak başlatıldı. Brezilya’nın Hathor Network ile iş birliği yapmasındaki ana etken, platformun özelliklerinden biri olan Vórtx QR Tokenizadora’da, tüm işlemlerin zincir üzerinde kaydedilmesine olanak tanıyan ücretsiz işlemler gerçekleştirilebilmesiydi. Böylelikle, Brezilya pazarındaki finansal varlıkları token’laştırmaya yönelik ilk ve çığır açıcı bir hamle gerçekleştirmiş oldu. Platform kullanılarak dijital token aracılığıyla ilk özel tahvil ihracı, Latin Amerika’nın en büyük bankası tarafından koordine edildi ve gerçekleştirildi.

En basit ifadeyle herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmeyen basitleştirilmiş akıllı sözleşmeler olarak tanımlayabileceğimiz Nano Sözleşmeler çeyrek raporda dikkat çekiyor. Platform yapılan son güncelleme ile tam node, cüzdan kitaplığı, desktop wallet ve işlem madenciliği hizmeti desteğini eklemiş oldu. Böylelikle nano sözleşmeler için işlevsel bir çerçeve oluşturuldu. Hathor Network çeyrek raporda bu gelişmeleri “Nano Sözleşmelerin etkinleştirildiği bir testnet ağımız olduğunu söylemekten mutluluk duyuyoruz.” diyerek aktardı.

Hathor Network, herkesin birkaç dakika içinde kendi token’ının oluşturabileceği ölçeklenebilir bir platformdur ve ayrıca gelecekteki tüm bu işlemleri gerçekleştirebilecek olan sistemdeki eksiği gidermeye çalışır. Yaklaşık 15 sayfadan oluşan rapor; ürün sürümleri ve güncellemeler, nano sözleşmeler, NFT telif hakları, cüzdan, ortaklıklar, ağ bakım ve iyileştirmeleri konularına yer veriyor. Hathor Network 2. Çeyrek Raporu‘nun detaylarına ulaşmak için ziyaret edebilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

EVMOS Neden Artıyor?

Chiliz (CHZ) Neden Artıyor? Bu Hafta %48 Artış Yaşadı!