içinde , ,

Hathor (HTR) Kendi Boğa Koşusunu Yapabilir mi?

2017 boğa piyasasından beri web siteler, teknik incelemeler ICO’larla beslenilen bir ortamda projelerin bu döngüde kazananlar sınıfında olması için güçlü temellere ihtiyacı var. 2021 yılında hayalini kurduğumuz şey aslında şimdi gerçekleşiyor. Kurumlar ve yatırım şirketleri, kripto paraları kullanıcıların kendi verilerine sahip olduğu ve kendi verilerini kontrol ettiği iyimser bir geleceğin gerçek yapı taşları olarak kabul ediyor.

Şu anda kripto para piyasasına bakarsak, bazı potansiyel tehlike işaretleri olmasına rağmen (Soulja Boy kendi tokenini oluşturmak istiyor, Elon’un Twitter biyo güncellemesi, Mia Khalifa’nın Dogecoin satın alması), bu çalışmanın daha yeni başladığından hiç şüphe yok. Pek çok tüccar, altcoin sezonunun yaklaşmakta olduğunun bir göstergesi olarak Dogecoin’in yükselişini işaret ediyor. En son yapılan analizler de şu anda 2017 yılının 1. çeyreğinde olan bu zaman çizelgesini destekliyor.

Bu nedenle, şüphe eden birileri varsa kesinlikle acele etmeli. Son zamanlarda en çok konuşulan projelerden birisi olan Hathor’un (HTR) uzun süredir yatay hareketlerine devam etmesiyle birlikte, kısa zaman içerisinde Hathor’un yükselişine tanıklık edebiliriz. Hathor’un üzerine muazzam bir altyapı inşa ediliyor. Yeni bir ekosistemin doğumuna tanıklık ediyoruz ve bu son zamanların en güçlü proje ekosistemlerinden biri olarak gözüküyor.

Şu anda Hathor’da (HTR) kısa vadede en çok beklenen etkinliklerden bazıları, Kanada merkezli bir yazılım şirketi olan SaaSquash Technologies tarafından sahip olunan ve yönetilen bir proje olan HTRFDT’den gelecek ürün sürümleridir. HTRFDT, Hathor Labs’ın bir parçası değildir, ancak her iki taraf da Hathor Labs’ın tam destek sunmasıyla teknik tarafta yakın işbirliği içinde olduklarını doğruladı. HTRFDT şu anda bildiğimiz Hathor ile ilgili üç farklı proje üzerinde mesai harcıyor. Halka açık ilk ve en çok beklenen ürün kesinlikle Hathor’da inşa edilen ilk DEX HathorSwap olacak. Peki şu ana kadar HathorSwap hakkında ne biliyoruz?

 • Yılın 1. çeyreğinde başlayacak Beta Sürüm
 • Yılın 2. çeyreğinde piyasaya sürülecek olan Sürüm 1, HTR/hETH ve HTR/özel Hathor token çiftlerine sahip olacak
 • Yılın 3. çeyreğinde Sürüm 1.5 (HTR/ hUSDC ve HTR/hUSDT)
 • Yılın 4. çeyreğinde Sürüm 2.0 (HTR/hBTC and HTR/hDOT)
 • HathorSwap 2 ondalık bir platform (0.00) olacak
 • Likidite havuzu uygulaması yakında açılacak
 • V1 likidite havuzları, merkeziyetsiz bir blockchain veritabanı + node.js + ekspres üzerinde yönetilecektir
 • V2 likidite havuzları, Hathor nano sözleşmeleri tarafından yönetilecek
 • HathorSwap’te kendi özel Hathor tokeninizi listeleyebileceksiniz
 • Gas fee kesintisi olmayacak
 • İşlemler anında gerçekleşecek
 • Kullanıcılar, zincirler arası ticareti eş zamanlı olarak herhangi bir tokenı herhangi bir zincire sarabilir
 • HathorSwap, Coingecko ve CoinMarketCap ile canlı fiyat veri entegrasyonu için bir API oluşturulacak
 • Proje ekibinin ana önceliği güvenlik ve tüm kod olacaktır ve lansmandan önce birden fazla taraf tarafından denetlenerek doğrulanacak
 • Dünya çapında bilinen Ethereum geliştiricilerinden biri proje üzerinde çalışıyor

HathorSwap’ın bizim için hala biraz belirsiz olan bir özelliği var. HathorSwap için likidite sağlayıcıları HTR veya ETH sağlayacaktır. Bununla birlikte, henüz mevcut bir Hathor <> Ethereum köprüsü olmadığından HathorSwap, henüz gerçek çapraz zincir ticareti sunamamaktadır ve kullanıcıların tokenleri sarmalarını sağlayarak bunun üstesinden gelmektedir. Merkeziyetsiz bir köprü yoksa, ETH’yi elinde tutan merkezi sisteme ihtiyaç oluyor. HTRFDT, bunu ele almanın bir yolunun, yatırılan ETH’yi tutacak bir HTRFDT kasası oluşturmak olduğunu belirtti. Bir köprü kurulana kadar bu muhtemelen geçici bir çözüm olacaktır. Bazıları bunun onu gerçek bir DEX olmadığını iddia edecek, ancak sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunabilirlerse kullanıcıların yüzde 99’unu tatmin edebilir.

Image for post

Sorunsuz kullanıcı deneyimleri konusunda HathorSwap’a eşlik eden sistemdeki temel eylemleri onaylamak üzere entegre bir Chrome uzantısı olacak. Uzantı, Ocak ayının başından beri geliştirme aşamasındadır ve HTRFDT, HathorSwap ile paralel olarak geliştirmektedir. Ekip, şeffaflığa ve kullanıcılar için düşük sürtünmeli deneyimler yaratmaya odaklandıklarını vurguladı, bu nedenle bunun gibi bir uzantı bu stratejiye tam olarak uyuyor. Tarayıcı cüzdanları, kripto OG’lerinin fonlarını yönetmeleri için bilindik bir yoldur ve ayrıca Hathor ekibinin basitliğe ve harika kullanıcı deneyimleri oluşturmaya odaklanmasına çok uygundur. Kullanıcı dostu çözümler oluşturun, kullanıcı dostu olun. Bununla birlikte HTRFDT, Hathor’un tek tıklamayla token oluşturma özelliğinin gücünü ileri görüşlü e-ticaret mağazalarına getirmeyi amaçlayan çok ilginç bir pilot program planlıyor. Mevcut ortalama yıllık satışlarınız en az 500.000 doları gören bir tüccarsanız ve işletmenize bir tokenleştirme özelliği hayata geçirme potansiyelini görüyorsanız kesinlikle bu programa başvurmalısınız.

HTRFDT, ürün lansmanlarında başarılı olursa, öngörülebilir gelecekte ağdaki en güçlü ve her yerde bulunan potansiyel oyunculardan biri konumuna gelebilir. CT’de pek çok kişi HathorSwap’in Hathor olduğunu düşünüyor ve HTR’nin piyasa değeri hakkında konuşurken bundan bahsediyor gibi görünüyor, bu nedenle HTRFDT orada güçlü bir marka yarattı. HathorSwap, Hathor’un Uniswap’ı haline gelirse (Uniswap’a yalnızca Ocak ayında aylık ticaret hacmi olarak 30 MİLYAR DOLAR’dan fazla para girişi oldu) ve “Hathor için MetaMask” hem tüccarlar hem de katman 2 çözümleri oluşturan diğer geliştiriciler tarafından benimsenirse, şüphesiz HTRFDT güzel bir konumda olacak. HTRFDT buz dağının yalnızca görünen kısmı olduğu ve neyi bilip bilmediğimiz gerçeğini unutmayın. Hathor ekibinin perde arkasında ve gizlilik sözleşmeleri altında üzerinde çalıştıkları şeylere göz attığımızda, bu projenin başarı şansı oldukça yüksek görünüyor.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin

Bitcoin Gelecek mi, Balon mu?

Bitcoin Ethereum, Ripple

9 Şubat 2021 Tarihli Ethereum Ve Ripple Analizi