in ,

Hashflow (HFT) Binance’te Listelendi: Hashflow (HFT) Nedir?

Binance Launchpool üzerindeki son proje Hashflow (HFT) bugün 16.00’da (TSİ) Binance borsasında listelendi. Peki, Hashflow nedir ve nasıl alınır? 

Hashflow Nedir? 

Hashflow, birlikte çalışabilirlik ve MEV korumalı işlemler için tasarlanmış merkeziyetsiz bir borsadır. Şu anda Ethereum, BNB Chain, Polygon, Avalanche, Arbitrum ve Optimism’de mevcut olan Hashflow, 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana 10 milyar doların üzerinde işlem gördü. 

Proje, yatırımcıların piyasa yapıcılara erişmesini sağlayan projelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Düşük işlem ücretleri ile Hashflow, dünyanın en iyi kripto para piyasa yapıcısı (MM) olduğunu iddia ediyor. Ekip projeyi kullanıma sunarken AMM’lere özgü verimlilik sorunları çözmek için bir vizyon belirledi. Böylece daha iyi bir DeFi işlem deneyimi yarattı. Hashflow, zincir üstü havuzlarda likiditeyi yöneten piyasa yapıcılardan zincir dışı teklifler almak için hibrit bir zincir içi/zincir dışı RFQ (Teklif Talebi) motoru kullanıyor. Proje aynı zamanda kullanıcıların sıfır slippage ve tam MEV koruması ile trade yapmalarına olanak tanır. 

Hashflow’un Öne Çıkan Özellikleri

  • Hashflow, kullanıcıların harici köprülere ihtiyaç duymadan, dakikalar içinde zincirler arasında varlıklarını sorunsuz bir şekilde takas etmesine olanak tanır.
  • Tüm HFT işlemleri görüntülenen fiyat üzerinden yürütülür. 
  • Platformun metaverse projesi olan The Hashverse hikayeye dayalı, oyunlaştırılmış ilk DAO ve yönetişim platformudur. 

DAO ile yönetilen bu metaverse ile kullanıcılar, oyunlar oynayıp görevleri tamamlayarak ödüller kazanabiliyorlar. Bunlara ek olarak oyuncular, Hashverse’de yükselerek tüm protokolün yönetimi için rütbe alabiliyorlar. 

Projenin yerel kripto varlığı olarak HFT Coin, yönetişim, DAO ve ödüller için yatırımcılara sunuluyor. Toplam arzı 1 milyar olan altcoin’in dolaşımda olan miktarı ise 175 milyon 229 bin 156 adet. 

Ağustos 2021’deki piyasaya sürülmesinden bu yana Hashflow birçok başarıya imza attı. Hashflow hakkındaki bazı veriler şöyle:

  • Toplam ticaret hacmi 10 milyar doların üzerinde
  • Platformda işlem gören 150.000’den fazla benzersiz cüzdan bulunuyor 
  • 25-30 milyon dolar civarında günlük hacim
  • Ortalama günlük aktif kullanıcı sayısı 1800’ün üzerinde
  • Altı ay içinde sadece Polygon ve Avalanche’de toplam ticaret hacmi 1 milyar doların üzerinde 

Hashflow (HFT) Nasıl Alınır? 

Hashflow’un listelendiği borsalar arasında Binance, KuCoin, Coinbase, Bybit, MEXC, Gate.io gibi tanınırlığı yüksek borsalar yer alıyor. Hashflow kripto para birimini bu borsalar üzerinden kolayca alıp satabilir ve transfer edebilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

3 Büyük Kripto Borsasında Listeleniyor: Eco (ECOX) Nedir?

The Sandbox (SAND) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?