in ,

Harry Dent: Bitcoin Fiyatı 7.000 Dolara Düşebilir!

Bitcoin, Ayı,

Amerikalı ekonomist ve finans bülteni yazarı Harry Dent’e göre; Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşmadan önce 7.000 dolara kadar düşebilir.

Kripto para dünyasında son dönemde yaşananTerra (LUNA) krizinin ardından ekonomist Harry Dent, Kitco News ile yaptığı bir röportajında Bitcoin ve genel kripto piyasası tahminleri yaptı. HS Dent Publishing’in kurucusu Dent, diğer birçok ekonomist ve kripto analisti gibi Bitcoin hakkında yeni değerlendirmelerde bulundu. Harry Dent, Bitcoin’in şu ana kadarki en düşük ve en yüksek değerini göz önünde bulundurarak iki görüş belirtti.

Bitcoin, Goldman Sachs

Harry Dent, 2022 yılının başında yılın ilk çeyreğinde bir piyasa çöküşü olacağını ön görmüştü. Dent’in tahminine göre; Bitcoin fiyatında yaşanacak düşüşü, önemli bir artış takip edecek. En popüler kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı Dent’e göre; 7.000 $ veya 3.000 $’a kadar düşecek ve daha sonra yaklaşık 500.000 $ veya 1 milyon $’a kadar yükselecek.

Dent, bu yılın ilk çeyreğinde piyasalarda yaşanacak çöküşü tahmin etmiş olsa BTC ve kripto piyasasıyla ilgili başka birçok görüş bulunuyor. Bununla birlikte; Dent, 2037 yılına kadar önemli bir küresel yükseliş beklemiyor ve mevcut durumu gelecekteki bir finansal devrim için itici güç olarak ifade ediyor.

”Gelecekteki finansal devrim”, finans alanındaki ihtiyaç duyulan bir yeniliğe fikrine dayanıyor. Ayrıca; Harry Dent, gelecekte Bitcoin gibi küresel bir dijital para birimine ihtiyaç duyulacağına ve Bitcoin’in banknotlarla rekabet edebileceğine inanıyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı, Kasım 2021’de 68,789.63 $’a yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşmıştı. Bu yazının hazırlandığı saatlerde ise son 24 saatte %3.86 artışla 30274.26 $’dan işlem görüyor. Şu anda 30.000 doların altında işlem gören BTC, ATH’ye ulaştığından beri yaklaşık %56’lık büyük bir değer düşüşü kaydetti.

Bitcoin (BTC) CoinMarketCap Grafiği I 20 Mayıs 2022

Independent’teki bir blog gönderisinde; düşüş sonrasında piyasada 1,5 trilyon doların üzerinde kayıp yaşanmasının ardından analistlerin tahminlerine göre bir “kripto kışı” söz konusu olabilir. Bu uyarı akıllara 2018’deki krizi getiriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Tether’den (USDT) Dikkat Çeken Açıklama!

Internet Computer

Dfinity Internet Computer: Web Merkeziyetsizleşme Çözümü