içinde , ,

Harmony (ONE) ve The Sandbox (SAND) Teknik Analizi | 14 Aralık 2021

kriptopara Binance Coin

14 Aralık 2021 tarihine ait Harmony (ONE) ve The Sandbox (SAND) teknik analizini sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twittersadececripto

14-15 Aralık FED Toplantılarının 2 hafta öncesinden gerilmeye başlayan piyasa aslında bir klasik haline gelmeye başlamış durumda. Ağustos sonu Jackson Hole toplantısından önceki iki hafta, iki kez %8’lik düzeltmeler, Eylül toplantısının 2 hafta öncesinde yaşadığımız %23’lük düşüş gibi Aralık ayı toplantısı öncesinde de son tepe noktasından %28’lik bir düşüş gördük. Kasım ayı toplantısından önce böyle bir düşüşle karşılaşmamıştık. Genel olarak FED toplantıları öncesi piyasada kırmızı renge alıştık diyebiliriz. Buna ek olarak Çin’den gelen emlak krizleri ve Omicron varyantıyla belirsizlik piyasaya pompalanmaya devam ediyor.

Harmony (ONE)

Aralık ayı içerisinde önemli teknolojik gelişmeleri olan ONE’da kasım sonu ciddi bir fiyatlamayla beraber %47’lik bir artış izlemiştik. 23 Kasımdaki zirvesinin ardından Bitcoin’deki düşüşle birlikte düzeltme hareketine başlayan ONE şu dakikalarda $0,168 den işlem görüyor. Düşen kanal içinde hareketini sürdüren ONE 6 Aralık – 11 Aralık ve 13 Aralıkta 3 kez test ettiği $0,16 desteğine oldukça güzel tutunmuş durumda. Bir benzerini DOGE’de gördüğümüz bu tutunmanın ardından Bitcoin’de olası bir düzelme izlersek ilk yükseliş gösterecek coin’lerin başında One gelmekte.

Harmony (ONE)
Harmony (ONE) Teknik Analizi | 14 Aralık 2021

Yatay hareketini sürdürerek kendisini kanal üst bandının dış seviyesi olan $0,17-$0,18 aralığına taşıyabilirse yükseliş hareketine başlama eğilimi gösterecektir. Bu seviyelerin aşılmasının ardından en önemli direnç noktaları $0,206 ve $0,235 olarak öne çıkıyor. Bitcoin’de düşüşün sürmesi durumunda ise en önemli destek noktası $0,136 olarak öne çıkmakta.

The Sandbox (SAND)

Metaverse çılgınlığıyla birlikte ismini en çok duyduğumuz coin’lerin başında olan Sand, özellikle gerçekleştirdiği ortaklıklarla da oldukça öne çıkmakta. Son olarak dünyaca ünlü giyim firması Adidas ile yaptığı ortaklıkla adını duyuran SAND 27 Ekimden itibaren ATH seviyesine %1049’luk bir artış göstermiş durumda. 25 Kasımdaki tepe noktası olan $8,5’ın ardından düzeltmesine başlayan SAND 10 Kasım’da başlattığı ikinci yükseliş dalgasının düzeltmesini de Fib618 seviyesine kadar yapmış gibi görünüyor.

The Sandbox (SAND)
The Sandbox (SAND) Teknik Analizi | 14 Aralık 2021

Aralık sonuna kadar Game Maker 1.0 güncellemesini duyuracak olan Sand için, tekrar bir yükseliş hareketi izlememiz mümkün görünüyor. Piyasa geri gitse bile teknolojisi ve ortaklıklarıyla yerini sağlamlaştıran Sand için düzeltme seviyeleri ekleme yapmak için oldukça önemli seviyeler olarak öne çıkmakta. $4,5 ve $4,15 te bulunan en önemli destek noktalarının üzerinde kaldığı sürece $5,66 ve $6,2 de bulunan dirençlere doğru hareket etmesi beklenir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

Ethereum’dan Optimism’e Köprüleme Nasıl Yapılır?

IMF

IMF Yetkilileri Bitcoin Hakkında Konuştu