içinde , ,

Harmony Horizon Bridge, 100 Milyon Dolarlık Hack’e Uğradı

Proje ekibi tarafından yapılan resmi bir açıklamaya göre, Harmony ‘nin Ethereum’a çapraz zincir köprü görevi gören Horizon 100 milyon dolarlık bir saldırıya uğradı.

Saldırı sonrası blok zincirinin yerel tokeni Harmony (ONE) yaklaşık %9 düştü. Harmony ekibi, saldırının arkasındaki kişileri bulmak için ulusal makamlarla iletişime geçti. Saldırıyla ilgili detaylar suçluyu aradıklarını belirten Harmony ekibi tarafından Twitter’dan duyuruldu.

Saldırı,17 saat içerisinde 4.919 ETH değerinde bir işlemle başlayıp ardından 911 ile 0.0003 ETH arasında değişen birkaç küçük işlemle devam etmiş gibi görünüyor. Saldırı sonrası borsaları bilgilendirdiğini ve daha fazla işlemi önlemek için Horizon köprüsünü durdurduğunu söyleyen ekip, soruşturmalar sonucunda bilgi edindikçe herkesi güncel tutacaklarını aktardı.

Token köprülerinin güvenlik açıkları, bir süredir kripto para birimi endüstrisini yakından ilgilendiren bir konu olmuştur. 2022 Ocak ayında Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, “temel güvenlik sınırlarına” sahip olduklarını belirtmişti. Token köprüler, karmaşık teknolojileri nedeniyle genellikle saldırıların hedefi oluyor. Sistemdeki bu yapı nedeniyle wBTC ve wETH’den AAVE, FRAX’a ve diğer token’ların yanı sıra birkaç stablecoin’e kadar çeşitli token’lar çalındı.

Daha önce, Token tabanlı çevrimiçi video oyunu Axie Infinity’ye güç veren Ronin yan zinciri, Kuzey Koreli hackerlar tarafından 650 milyon dolarlık büyük bir hackerlık olayıyla karşılaşmıştı. Daha sonra Wormhole köprüsünü ele geçirerek 300 milyon dolardan fazla kripto para çalındı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

Binance ve Ronaldo Ortaklığı

Kripto Donanım Cüzdanı Ledger, NFT Dünyasına Adım Atıyor!