içinde

Harmony, 1 Milyon Dolar Ödül Verecek

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Harmony ekibi, Harmony‘nin Ethereum ağındaki çapraz zincir köprü görevi gören Horizon 100 milyon dolarlık bir saldırıya uğradığını açıklamıştı.

Harmony Protokolü’nün arkasındaki geliştirici ekip, Horizon köprüsünden çalınan 100 milyon dolarlık altcoin’lerin iade edilmesini ve fonların nasıl çalındığına ilişkin bilgileri paylaşana 1 milyon dolarlık bir ödül verecek.

Harmony resmi Twitter hesabı konuya ilişkin bir tweet paylaştı.

Şirket, çalınan 100 milyon dolarlık fonun iadesi ve bilgi paylaşımı yapılması halinde 1 milyon dolar ödül vereceklerini, aynı zamanda bu kişi veya kişiler hakkında hiçbir suç duyurusunda bulunmayacağını belirtti.

Perşembe günü, siber korsan(lar) toplamda 100 milyon dolar değerinde Wrapped Ethereum (WETH), AAVE, SUSHI, DAI, Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) çalmış, ardından bu altcoin’ler ile Ethereum almıştı. Saldırının ardından Harmony, tüm Horizon köprüsü faaliyetlerini durdurmuştu.

Harmony Nedir?

Harmony, PoS konsensüs mekanizmasını kullanan bir layer 1 blok zinciridir. Siber saldırıya uğrayan Horizon köprüsü, zincirler arası bir köprüdür, yani kullanıcıların varlıkları bir blok zincirinden diğerine göndermesine olanak tanır. Kullanıcılar Horizon köprüsü ile varlıklarını Harmony ağından Ethereum, Binance Chain ve Bitcoin blok zincirleri arasında taşıyabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Blockchain Köprüsü Nedir ve DeFi için Neden Önemlidir?

Anonymous, Do Kwon’un Peşine Düştü