içinde ,

Harcama Yaptıkça Bitcoin Kazandıran Kredi Kartı Projesi

Bu gibi ortaklıklara hava yollarından aşina olabilirsiniz. Birçok hava yolu, harcama yaptıkça yolcularına mil kazandıran kredi kartlarına sahiptir. Bu kez harcama yaptıkça Bitcoin kazandıracak bir kredi kartı için anlaşma yapıldı.

Mastercard ve Visa yılın erken dönemlerinde kripto paraları sistemlerine entegre edeceklerini açıklamıştı. Mastercard, kullandıkça müşterilerine Bitcoin ve farklı kripto para ödülleri sunan bir kredi kartı için Winklevoss ikizleri ile ortak oldu. Bu ortaklıkla birlikte ilk kez bir kredi kartı yapılan harcamalara ödül olarak kripto para verecek. Winklevoss ikizleri tarafından kurulan bir kripto para borsası olan Gemini, %3’e varan Bitcoin ve 30 farklı kripto para ödüllü kredi kartını bu yaz çıkaracağını duyurdu.

Kart sahipleri yemek alışverişlerinde %3, market alışverişlerinde %2 ve diğer alışverişlerinde %1 ödül kazanacak. Bu ödüllerin Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Filecoin gibi kripto paralardan hangisi olduğu kendi seçimleri olacak. Ödüller doğruca kart sahibinin Gemini hesabına gidecek. Gemini kredi kartının yıllık ücreti olmayacak.

Gemini

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, bu yatırımı “kripto ekosistemine daha çok tüketici girdikçe, Gemini Kart bu tüketicilere günlük alışkanlıklarını dahi değiştirmelerine gerek olmadan, kolay bir şekilde kripto para kazanmaya başlama imkanı sağlıyor” şeklinde açıkladı. Gemini kredi kartı Amerika Birleşik Devletleri’nde 50 eyalette kullanılabilecek. Mastercard’ı ödeme yöntemi olarak kabul eden her yerde geçerli olacak. Şimdiden Gemini kredi kartı için 140.000’den fazla kişinin bekleme listesine kayıt olduğu açıklandı. Mastercard gibi büyük şirketlerin kripto para dünyasına adım atması, işlerini bu alana taşımaya başlaması kripto dünyasına güveni arttırmaktadır. Gün geçtikçe buna benzer ortaklık ve anlaşmaları daha çok duymaya başlayacağımızın da habercisidir.

Kaynak: cnet

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Volkan Atan tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Mezun olduğundan beri özel sektörde farklı alanlarda kendini geliştirmektedir. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir. Kripto para sektörüyle 2021 yılında tanışmıştır.

Kriptopara, Bitcoin

Bitcoin Fiyatını Neler Etkiler ?

Blockchain, teknoloji

Blockchain Dünyasına Farklı Bir Bakış: Oracle