in ,

Hangi Move-to-Earn Projesi Sıradaki STEPN Olabilir?

Move-to-Earn trendini yaratan STEPN, hâlâ popülerliğini koruyor. STEPN rallisini kaçıran yatırımcılar diğer move-to-earn projelerini araştırıp yeni STEPN’ı arıyor.

Step App (FITFI)

Step App, fitness ekonomisi için oyunlaştırılmış bir metaverse yaratıyor. Litepaper’ını incelediğimizde Step App (FITFI) kendini, NFT’ler ve konumunuzu takip eden bir GPS sayesinde metaverse tabanında fiziksel bir deneyimin (fitness) doruk noktası olarak tanımlıyor.

Step App tokenomisi, stake etme, kilitli token’ları, likidite teşviklerini, geri satın almaları (buy-back) ve yakma işlemlerini içermektedir. FITFI, Step App projesinin yönetişim token’ıdır. KCAL ise uygulamada yer alan ödül ve Sneaker NFT’lerini mint etmek için kullanılan token’dır.

OliveX (DOSE)

OliveX, artırılmış gerçeklik ile play-to-earn mekaniğinden yararlanan aynı zamanda sporu oyunlaştıran Move-to-Earn deneyimi sunan bir dijital sağlık ve fitness projesidir. STEPN’dan farklı olarak kullanıcıların hareketleri biraz daha oyunlaştırılmıştır. Bunun için projenin 3 farklı modu da bulunmaktadır. 22 Push-ups, Dustland Runner ve Dustland Rider.

Move-to-Earn (M2E)

$DOSE, Dustland Runners, 22 Pushups ve KARA Smart Fitness dahil olmak üzere OliveX oyun ekosisteminin odak noktası fitness oyunlarının, oyuncuları için bir ödül görevi gören bir ERC-20 token’ıdır. Toplam arzı ise 5.000.000.000 $DOSE’dur.

Animoca Brands’in de %27,97 oranında OliveX hissedarı olması göz ardı edilmemeli.

Genopets (GENE)

Genopets, Solana ekosisteminde yer alan ve GameFi alanına yatırım yapan bir Move-to-Earn projesidir. Kullanıcılar, sahip olduğu Genopet’leri beslemeye ve geliştirmeye çalışırlar.

OliveX (DOSE) kullanıcıların hareketlerini kısmen oyunlaştırsa da Genopets (GENE) oyun kısmına daha fazla yatırım yapmaktadır. Neredeyse move-to-earn ve play-to-earn’ün toplamı diyebiliriz.

Genopets 3 oyun tarzının birleşimidir: Tamagochi’deki bir canlıyı besleyip ve geliştirmeyi, Pokemon’daki bir canlının eğitilmesi ve savaştırılması ve Animal Crossing’deki bir canlıyı yakalama öğelerinin birleşimidir. Kullanıcıların Genopets edinmesi ve Neon Genoverses’e katılması, ardından uygulamadaki görevleri yerine getirmesi gerekiyor. Böylece kullanıcılar ödüller kazanabilir.

$GENE, Genopets’in yönetişim token’ıdır. $GENE sahipleri oyun içi oylamalarda söz hakkına sahip olabilir, $GENE stake’leyerek ödüller kazanabilir.

Ayrıca, Genopets projesi, Pantera Capital, Alameda Research, Solana Capital dahil olmak üzere önemli yatırımcılara sahip bulunuyor.

Wirtual (WIRTUAL)

Stepn gibi, Wirtual da kendini bir sağlık/yaşam uygulaması olarak konumlandırıyor. Ancak, pazarlanan ürün temelde birbirinden oldukça farklı. Wirtual, kullanıcıların hareket mesafesi, hız ve daha pek çok konuda birbirleriyle rekabet etmelerine olanak tanıyan, pay-when-you-go modeline odaklanmaktadır.

Bu uygulamada $WIRTUAL token kazanmak için koşma, bisiklete binme ve hatta yüzme gibi görevlere katılmanız gerekir. $WIRTUAL token’a sahip olmayan kullanıcılar için günlük kazanç limiti 0,1 $WIR ile sınırlandırılmıştır. Daha fazla $WIRTUAL’e sahip olmak, yeni seviyelerin kilidini açmanıza izin verecek ve bu da daha fazla $WIRTUAL kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Sweatcoin (SWEAT)

Sweatcoin, günlük adımlarınızı fiziksel ürünler için harcayabileceğiniz, hayır kurumlarına bağışta bulunabileceğiniz veya kriptoya dönüştürebileceğiniz pazar yerine sahip, en azından şimdilik  ücretsiz bir move-to-earn uygulamasıdır. Sweatcoin (SWEAT) NEAR blok zinciri üzerine kurulmuştur.

Proje token’ı SWEAT henüz piyasaya sunulmuş değil. Lansmanın bu yaz aylarında yapılması bekleniyor.

Şu anda yalnızca adımlar mint edilerek SWEAT kazanılabiliyor. Zamanla diğer aktiviteler ile de SWEAT kazanılabilecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Terra, Black Swan

LUNA’nın “Black Swan” Olayı, DeFi’nin Regülasyonlara İhtiyacı Olduğunu Gösteriyor

Düşen Madencilik Geliri Bitcoin (BTC)’ye Nasıl Yansır?