in ,

Hangi Milli Takım Fan Token’ları Hangi Borsalarda Listeleniyor?

Fan token, kripto para projesi olan Socios.com platformu tarafından tasarlanmış yenilikçi bir projedir. Fan token’lar ya da taraftar token’ları, yatırımcılara kulüp kararları, ödüller, ürün tasarımları ve benzeri konularda imkanlar veren kripto varlıklardır. 

Piyasaya sürüldüğünden itibaren birçok fan token kısa süre içerisinde büyük ses getirmeyi başardı. Başlangıç aşamasında sadece futbol kulüpleri ile ortaya çıkan fan token’lar, daha sonra spor endüstrisinde geniş bir alana yayıldı. Formula1, MotoGP dahil olmak üzere motor sporları, basketbol, tenis turnuvaları, karma dövüş sanatları, e-spor takımları gibi birçok spor branşının ve kulübünün fan token’ı yaratıldı. Futbol kulüpleri ile piyasaya sürülüp, milli takım fan token’i çıkarmamak olmazdı. Şu anda 6 adet milli takım fan token’ı bulunuyor. Bu fan token’lardan 4 tanesi bu yıl Dünya Kupası 2022’de boy gösterecek takımlardan oluşuyor. 

Socios ve Chiliz ortaklığında başlatılan fan token projeleri zaman geçtikçe bazı başka blok zincirler üzerinde de başlatıldı. Örneğin Lazio Futbol Kulübü’nün fan token’ı BNB Smart Chain üzerinde başlatılmışken Inter Milan Fan Token, Chiliz altyapısı üzerine kurulmuştur. Bu yıl gerçekleştirilecek Dünya Kupası organizasyonunda yer alacak 4 milli takım fan token’ı ise Bitci ve Chiliz altyapısı üzerine inşa edildi. 

Dünya Kupası heyecanı ile birlikte birçok yatırımcı da milli takım fan token’larına yatırım yapmayı ve bu yatırımlardan gelir elde etmeyi planlıyor. Dünya Kupası’nda yer alacak milli takım fan token’ları şimdiden değer kazanmaya başladı. Peki hangi milli takım fan token’ı hangi borsada listeleniyor? 

Argentine Football Association Fan Token (ARG)

Arjantin Milli Takım Fan Token’ı, Euro 2020 organizasyonun gerçekleşeceği 11 Haziran 2021 tarihinde Socios.com üzerinde satışa açıldı. Chiliz altyapısı üzerine kurulan fan token’ın gördüğü en yüksek seviye 9 Kasım 2022’de 8,12 dolar seviyesinde gerçekleşti. En düşük seviye ise 12 Mayıs 2022’de gördüğü 0.42 dolar seviyesiydi. ARG Fan Token’ı Paribu, OKX, Gate.io, Chiliz, BitMart gibi borsalar üzerinden alıp satabilirsiniz. ARG Fan Token’ın listelendiği borsaların tam listesi ise şöyle: 

Brazil National Football Team Fan Token (BFT)

BitciChain üzerinde inşa edilen Brezilya Milli Takım Fan Token’ı, 25 Ağustos 2021 tarihinde Bitci üzerinden satışa sunuldu. BFT’nin bu zamana kadar gördüğü en yüksek seviye olan 1.71 dolar seviyesi 28 Eylül 2022 tarihinde gerçekleşti. Token’ın gördüğü en düşük seviye ise 27 Temmuz 2022’de 0.11 dolar seviyesiydi. BFT Fan Token’ı Bitci, MEXC, Gate.io ve XT.com borsaları üzerinden alıp satabilirsiniz. BFT Fan Token’ın listelendiği borsaların tam listesi ise şöyle: 

Portugal National Team Fan Token (POR) 

14 Temmuz 2021 tarihinde Socios.com üzerinden satışa sunulan POR, Chiliz altyapısı üzerinde çalışıyor. Gördüğü en yüksek seviye olan 6.53 dolar seviyesini 23 Eylül 2022’de gören fan token’ın en düşük seviyesi ise 12 Mayıs 2022’de 0.26 dolar olarak gerçekleşti. POR Fan Token’ı Paribu, Chiliz, OKX, Gate.io gibi büyük borsalardan alıp satabilirsiniz. POR Fan Token’ın listelendiği borsaların tam listesi ise şöyle: 

Spain National Fan Token (SNFT) 

30 Temmuz 2021 tarihinde Bitci üzerinden ön satışı gerçekleştirilen SNFT, BitciChain altyapısı üzerine inşa edildi. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.86 dolar fiyatını 28 Eylül 2022’de gören SNFT, en düşük seviyesini ise 0.0069 ile 19 Ekim 2021’de gördü. SNFT Fan Token’ı, Bitci, MEXC, Gate.io gibi borsalar üzerinden alıp satabilirsiniz. SNFT Fan token’ın listelendiği borsaların tam listesi ise şöyle:

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Ethereum’un Dikkat Çeken 3 Özelliği

Zero-Knowledge (ZK) Teknolojisi Web3 Alanını Nasıl Geliştirecek?