in , ,

Hangi Meme Token Yeni Dogecoin veya Shiba Inu Olabilir?

2021 yılında meme token piyasası özellikle köpek temalı meme token’lar ile birlikte büyüme gösterdi. En popüler ve yatırımcılarına en çok kazandıran meme token’lar ise DOGE ve SHIB oldu. Peki gelecekte DOGE ve SHIB’in yerini alabilecek bir meme token var mı? 

Son zamanlarda Dogecoin ve Shiba Inu’nun arkasından gelen meme token’lar arasında en dikkat çekenlerden biri TAMA. Tam adı Tamadoge olan bu varlık, Tamaverse’ün yerel token’ıdır ve deflasyonist bir kripto para birimidir. DOGE, bu kadar popüler olmasını internet topluluğundan gördüğü desteğe borçlu diyebiliriz. Fakat TAMA, Dogecoin’deki kısıtılılık sorununu ortadan kaldırmayı ve bu özelliği ile ön plana çıkmayı vadediyor.

Tamadoge’un en dikkat çeken tarafı ise P2E mekanizmasına sahip olan oyunu. NFT tabanlı ve metaverse entegrasyonuna sahip bu oyunda, oyun içi alımlarda TAMA kullanılıyor. TAMA, DOGE ile benzerliklere sahip bir meme token gibi dursa da içinde oldukça farklı yetenekleri barındırıyor. NFT tabanlı olması ve metaverse entegrasyonu sayesinde hem oyun oynayabiliyor hem de para kazanabiliyorsunuz. 

Tamadoge projesini ön plana çıkaran özellikler ise şöyle:

Dogecoin Topluluğunun Desteği 

Dogecoin topluluğu için kripto para piyasasının en güçlü topluluklarından biri diyebiliriz. 2021’de Shiba Inu’nun yükselişi de Dogecoin topluluğu sayesinde gerçekleşti. Aynı şekilde Tamadoge da Dogecoin topluluğunun gücünü arkasına alıyor ve bu sayede popülerliğini artırmayı planlıyor. 

Metaverse Entegrasyonu 

TAMA, Tamaverse isimli bu metaverse projesi sayesinde çok daha büyük kitlelerin ilgisini çekmeyi hedefliyor. 

Yol Haritası 

CEX listelemeleri, P2E oyun mekanizması, metaverse entegrasyonu ve AR uygulaması gibi birçok yenilik, TAMA’yı meme token’dan daha fazlası yapıyor. 

Yeni meme token projeleri arasından dikkat çekmesi beklenen bir diğer proje ise Big Eyes. Ön satış aşamasında bulunan kripto varlık, mevcut ekonomik koşullara rağmen hızlı bir şekilde satın alınıyor. Ön satış aşamasında yaklaşık 10 milyon dolar toplayan ve 60 bin Twitter takipçisine sahip Big Eyes, ön satış aşamasında olan bir kripto varlığa göre iyi performans gösteriyor. Big Eyes, zenginliği DeFi endüstrisine yeniden dağıtmayı ve tüm kullanıcılara fayda sağlamayı amaçlayan bir proje. Projenin See The Oceans isimli bir de yardım vakfı bulunuyor. Bu vakıf, tüm hayvanların geleceğine yatırım yaparken deniz yaşamını korumak için de yatırımlarda bulunuyor. Big Eyes ekosistemi, token’ların yüzde 5’ini dünya okyanuslarını ve su kütlelerini koruma amacına tahsis edecek bir Visible Charity Cüzdanı geliştirmek için çalışıyor. Proje, 2023’te üçüncü çeyreğe kadar hayır amaçlı projelere 6 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Layer-1 Ağı Kaspa Nedir?

Bir Donanım Cüzdanı Neden Alınmalı? Ledger Teknolojisinin Avantajları