in ,

Hangi Kripto Para Borsaları Aptos (APT) Listeliyor?

Aptos (APT), ölçeklenebilir Layer-1 blockchain oluşturmaya odaklanan bir Web3 girişimidir. 

Dünya çapında güvenilir ve kullanışlı bir blockchain ağı sağlamaya odaklanan Aptos, Ethereum ve Solana’yı geride bırakarak önde gelen Layer-1 olmayı hedefliyor.

Aptos, Meta tarafından bağımsız olarak geliştirilen Rust tabanlı bir programlama dili olan eski Diem blockchain’i ve Move’un temel öğelerini kullanır. Ekosistem, Block-STM’den yararlanarak saniyede  130 binden fazla işlemi düşük işlem maliyetiyle gerçekleştirebileceğini iddia ediyor.

Diğer taraftan Binance Labs geçtiğimiz Eylül ayında Aptos Labs’a stratejik bir yatırım yapmıştı. Bu, yatırım, geçtiğimiz Mart ayında açıklanan ilk funding round’ın devamı niteliğindeydi. Eylül ayında alınan fonlar, projenin altyapısını geliştirme amacıyla kullanılıyor. Bu gelişme bile Aptos’un (APT) potansiyelini ortaya koyar nitelikte sayılabilir. 

Mainnet’teki ilk Aptos token (APT) arzı 1 milyar olarak kaydedildi. Coin dağılımı ise %51.02 topluluk, %19.00 katkıda bulunanlar, %16.50 vakıf, %13.48 yatırımcılar şeklinde yapılacak. Aptos tokenomi’si hakkında daha detaylı açıklamalar yakında ekip tarafından duyurulacak.

Hepinizin bildiği üzere bugün erken saatlerde Aptos (APT) mainnet’inin yayınlandığını duyurdu. Peki Aptos hangi borsalarda ve ne zaman listelenecek?

Binance

Binance, 19 Ekim 2022 TSİ 04:00’da APT/BTC, APT/BUSD ve APT/USDT çiftlerini listeleyecek.

Huobi Global

Huobi Global, 19 Ekim 2022 TSİ 04:00’da APT/USDT çiftini listeleyecek.

FTX

FTX, 19 Ekim 2022 TSİ 04:00’da APT/USD, APT/USDT çiftlerini listeleyecek.

OKX

OKX, 18 Ekim 2022 (bugün) TSİ 09:00’da APT/USDT çiftini lisetelendi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Türk Fenomenleri Aptos Hakkında Ne Konuştu?

Aptos

Aptos Airdrop Duyurdu: Kimler Hak Kazandı ve Nasıl Claim Edilir?