in ,

Hangi Kripto Para Birimi Son Günlerde Daha İyi Performans Sergiliyor?

Tron (TRX), Son Günlerde Sergilediği Performans ile Öne Çıkıyor!

Tron, kripto piyasalarında yaşanan son durumlar karşısında iyi bir performans sergileyerek diğer kripto para birimleri arasında öne çıkıyor.

Bu hafta içerisinde gerçekleşen FED toplantısının ardından hızlı bir yükseliş gerçekleştiren Bitcoin (BTC), ABD borsalarının da açılışı ile sert düşüşler yaşamaya başlamıştı. Bitcoin’de yaşanan sert düşüşler, diğer kripto para birimlerine de yansımıştı.

5 Mayıs tarihine kadar 1,8 trilyon doların üzerinde bulunan toplam kripto para piyasa değeri, 5 Mayıs’ın akşam saatlerine doğru 1,65 trilyon dolara kadar gerilemişti.

 

 

Kripto para piyasalarında bir nevi ”kan gölü” yaşanırken CoinMarketCap verilerine göre listenin başında yer alan kripto para birimleri arasında en iyi performansı Tron (TRX) göstermiş gibi duruyor. Tron’un rallisinin arkasındaki ana sebep, Tron’un yeni stablecoin rezervi tarafından yaklaşık 504,6 milyon TRX satın alınmasıydı. Satın alma açık piyasada gerçekleştiği için token üzerinde enflasyonist etkiler yarattı.

CoinMarketCap verilerine göre şu anda 17.sırada bulunan Tron (XRP), bu yazının hazırlandığı saatlerde %4.06 artarak 0.087$’dan işlem görüyor. TRX, son 24 saatte yaklaşık %6 artarak 0.08443$’a yükseldi. Karşılaştırıldığında, kripto piyasası aynı dönemde %0,7 düştü.

CoinMarketCap TRON (XRP) Grafiği

Tron, yeni stablecoin’i USDD’yi desteklemek için daha fazla TRX satın alıyor. Yeni stablecoin USDD’yi destekleyen TRON DAO Rezervi, 38,99 milyon dolar değerinde yaklaşık 504,6 milyon değerindeki TRX token’ı satın aldığını açıkladı. TRON DAO, bu adımı genel blockchain endüstrisini ve kripto piyasasını korumak için attıklarının altını çizdi.

Tron’un yakın zamanda piyasaya sürdüğü stablecoin USDD’nin dolaşımdaki toplam 200 milyon dolarlık arzı aştı. USDD token’ı bu noktaya sadece 48 saat içinde ulaşmayı başardı. USDD’nin 24 saatlik işlem hacmi %30 artarak 18,2 milyon dolara ulaştı.

USDD ile ilgili yaşanan bu hızlı benimsemenin büyük bir kısmı, USDD’nin piyasadaki herhangi bir stablecoin’e göre sunduğu yüksek getiri sayesinde yaşanmış gibi görünüyor. Tron ağının stablecoin’i USDD, kullanıcılarına %30 getiri (yield) sunuyor.

TRON DAO Reserve, USDD’nin hızla benimsenmesini sebep olarak göstererek Tron ağının önümüzdeki 10 gün içinde 1 milyardan fazla token’ı onaylayacağını söyledi. Bununla birlikte, ödenek almanın token’ın verilmesini veya dolaşıma girmesini garanti etmediğini de belirtti.

TRX Son 7 Günde %35’in Üzerinde Artış Yaşadı

Justin Sun’ın son duyuruları ve USDD stablecoin’i piyasaya sürmesi, kripto piyasasında yaşanan son durumlarda TRX token’ının yükselmesine yardımcı oldu. TRX’in fiyatı, son 7 günde neredeyse %35 oranında artarken; en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) %7’nin üzerinde değer kaybetti. CoinMarketCap’e göre; TRX’in piyasa değeri 8.5 milyar dolar doları aştı.

Whale Alert, bu arada birden fazla işlemde balinaların TRX token’larını, Binance’den farklı, bilinmeyen cüzdanlara taşıdığını bildirdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

IOTA (MIOTA) Nasıl Stake Edilir?

ICP

OpenChat: WhatsApp’a Gerçekten Merkeziyetsiz Bir Alternatif