in ,

Haftanın Testnet’leri

Testnet

Bu yazımızda, bu hafta içerisinde yayına giren testnet projelerini kaleme alacağız.

Testnet, test için kullanılacak alternatif bir blok zinciridir. Uygulama geliştiricilerinin veya testçilerin gerçek paralar kullanmadan test para birimleri ile uygulamayı test etmelerini sağlar.

Holesky Testnet

Ethereum, önümüzdeki ay Holesky adlı yeni bir testnet başlatmayı planlıyor. Etheruem geliştiricileri, konuyla ilgili yaptığı açıklamada testnet’in Eylül ayında hayata geçirileceğini belirtti.

Ethereum’un şu anda Goerli ve Sepolia olmak üzere iki testnet ağı bulunuyor. Ancak, Goerli test ağının yakın zamanda aşamalı olarak kaldırılması ve yerine Holesky’ın geçmesi bekleniyor. Holesky, potansiyel olarak 1 milyardan fazla testnet ETH arzına sahip olacak ve bu da geliştiricilerin test amacıyla testnet ETH’ye erişimini kolaylaştıracak.

Testnet

Dymension Testnet

Dymension, uygulamaya özel toplamaları olan RollApps için teşvikli test ağı programını başlattığını duyurdu.

Yeni başlatılan test ağı programı, geliştiricilerin tek bir indeksleme ekosisteminden ayrılmadan çeşitli sanal makinelerle etkileşime girmesine olanak tanıyacak şekilde ayarlandı. Test ağı, yeni nesil blok zincirleri Celestia ve Avail ile yerel entegrasyonları da destekliyor. Geliştiriciler ve ağı test etmek isteyen kullanıcılar, Dymension’ın kullanıcılar için ilk grafik arayüzü olan Portal aracılığıyla farklı RollApp’lerle kolayca etkileşime girebilecek. Portal aynı zamanda ekosisteme ilişkin çeşitli istatistikler yayınlayacak ve kullanıcıların IBC iletişim protokolü üzerinden MetaMask’e bağlanmasını sağlayacak.

BNB Greenfield Testnet

BNB Chain, 24 Ağustos’ta BNB Greenfield’ın test testnet sürümünü güncelleyeceğini ve 31 Ağustos tarihinde v0.2.4’e yükselteceğini duyurdu.

Açıklamaya göre daha önce Greenfield Testnet’te saklanan tüm paketler ve nesneler temizlenecek ve artık sorgulanmayacak. Bunun yanı sıra tüm hesap bakiyeleri de sıfırlanacak. Ana ağdan önceki son sıfırlama olacak olan bu güncelleme ile temel hedef, önceki sürümlerdeki hataları gidermek ve kullanıcılara daha gelişmiş ve verimli bir platform sunmak olacak. Güncelleme ile birlikte test ağına yeni fiyatlandırma modelinin yanı sıra pek çok özellik eklenmesi planlanıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

XRP, BTC

En Büyük Balina Cüzdanlarının Analizi

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i