in , ,

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri

FED

Büyüme, enflasyon, dış borç stoku, işsizlik, cari işlemler dengesi ve faiz oranları gibi makroekonomik gelişmeler, kripto para piyasalarının fiyatlanmasında önemli bir rol oynuyor. 

Bu hafta içerisinde takip edilecek kritik makroekonomik gelişmeleri ve kripto gelişmelerini sizler için listeledik. Geçtiğimiz aylarda veriler hangi oranda gelmişti, bu ay hangi oranların gelmesi bekleniyor birlikte inceleyelim. 

27 Mart Pazartesi 

17.40 ECB’den Elderson Konuşma Gerçekleştirecek

18.00 AMB’den Schnabel Konuşma Gerçekleştirecek

18.30 ABD 3 Aylık Hazine Bonosu İhalesi (Önceki: %4,675)

18.30 ABD 6 Aylık Bono İhalesi (Önceki: %4,620)

28 Mart Salı 

00.00 FED Üyesi Jefferson Konuşma Gerçekleştirecek

04.30 Çin Endüstriyel Kar (Yıllık) (Önceki: %0,80)

20.00 ABD 5 Yıllık Tahvil İhalesi (Önceki: %4,109)

29 Mart Çarşamba

10.00 Avrupa Merkez Bankası Politika Toplantısı

30 Mart Perşembe

11.00 Avrupa Merkez Bankası (ECB) Aylık Rapor

22.45 Hazine Bakanı Yellen Konuşma Gerçekleştirecek

31 Mart Cuma

12.00 Euro Bölgesi Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) (Yıllık) (Beklenti: %7,2 Önceki: %8,5) 

12.00 Euro Bölgesi Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) (Aylık) (Önceki: %0,8)

18.00 AMB Başkanı Lagarde Konuşma Gerçekleştirecek

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) Fiyatı 30.000 Doları Görecek mi?

Kriptoda Arbitraj Nedir?