in

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri

Büyüme, enflasyon, dış borç stoku, işsizlik, cari işlemler dengesi ve faiz oranları gibi makroekonomik gelişmeler, kripto para piyasalarının fiyatlanmasında önemli bir rol oynuyor.

Bu hafta içerisinde takip edilecek kritik makroekonomik gelişmeleri ve kripto gelişmelerini sizler için listeledik. Geçtiğimiz aylarda veriler hangi oranda gelmişti, bu ay hangi oranların gelmesi bekleniyor birlikte inceleyelim.

21 Ağustos Pazartesi

18:30 ABD 3 Aylık Hazine Bonosu İhalesi (Önceki Veri: 5,295%)

18:30 ABD 6 Aylık Bono İhalesi (Önceki Veri: 5,290%)

22 Ağustos Salı

11:00 Euro Bölgesi Cari Hesap (Haziran) (Önceki Veri: 9,1B) (Beklenen Veri: -6,9B)

15:55 ABD Kırmızı Kitap (Yıllık)

17:00 ABD Mevcut Konut Satışları (Aylık) (Temmuz) (Önceki Veri: -3,3%)

23 Ağustos Çarşamba

10:00 Türkiye Tüketici Güveni (Ağustos) (Önceki Veri: 80,1)

11:00 Euro Bölgesi İmalat/Hizmet PMI (Öncü)

16:45 ABD İmalat/Hizmet PMI (Öncü)

17:00 ABD Yeni Konut Satışları

24 Ağustos Perşembe

14:00 TCMB Faiz Kararı

15:30 ABD Dayanıklı Ürün Siparişleri

15:30 ABD İşsizlik Başvuruları

25 Ağustos Cuma

11:00 Türkiye Reel Kesim Güveni

17:00 ABD Michigan Tüketici Güveni

17:05 FED Başkanı Powell’ın Konuşması

22:00 ECB Başkanı Lagarde’ın Konuşması

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ripple (XRP) Fiyatı Ne Durumda? Düşüş Devam Edecek mi?

Lido DAO (LDO) Hakkında Her Şey