in ,

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri

Büyüme, enflasyon, dış borç stoku, işsizlik, cari işlemler dengesi ve faiz oranları gibi makroekonomik gelişmeler, kripto para piyasalarının fiyatlanmasında önemli bir rol oynuyor. 

Bu hafta içerisinde takip edilecek kritik makroekonomik gelişmeleri sizler için listeledik. Geçtiğimiz aylarda veriler hangi oranda gelmişti, bu ay hangi oranların gelmesi bekleniyor birlikte inceleyelim. 

6 Mart Pazartesi 

Bugün, 18.00 (TSİ) ABD Fabrika Siparişleri Ocak ayı verileri açıklanacak. Verilerin -%1,8 gelmesi beklenirken, bir önceki veriler de yine -1,8% oranında gelmişti. 

7 Mart Salı 

7 Mart Salı günü sabah saat 06.00’da (TSİ) Yıllık Çin İhracat ve İthalat verileri açıklanacak. İhracat beklentisi -%10 oranında beklenirken İthalat beklentisi ise -%5,3 olarak düşünülüyor. 

7 Mart Salı 18.00’de (TSİ) FED Başkanı Jerome Powell konuşma gerçekleştirecek. Kripto topluluğunun gözü yine bu konuşmada olacak. 

8 Mart Çarşamba 

13.00 Avrupa Merkez Bankası Başkanı konuşma gerçekleştirecek. 

13.00 Euro bölgesi GSYİH verileri açıklanacak. Bir önceki veriler %2,3 oranında açıklanmıştı. Şimdi açıklanacak verilerin ise %1,9 olması bekleniyor. 

16.15 ABD ADP Tarım Dışı İstihdam Değişikliği verileri açıklanacak. Beklenti 195K daha önceki veriler ise 106K’ydı. 

18.00 FED Başkanı Jerome Powell, 8 Mart Çarşamba günü de başka bir konuşma gerçekleştirecek. 

18.00 ABD İş İmkanları ve Personel Değişim Oranı verilerindeki beklenti ise 10,600M. Bir önceki verilerde açıklanan rakam ise 11,012M’ydi. 

9 Mart Perşembe

04.30 Çin TÜFE rakamları açıklanacak. Beklentiler %2,2 yönünde, bir önceki veriler ise %2,1 oranında gelmişti. 

16.30 ABD İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları açıklanacak. Beklenti 195K iken bir önceki veriler 190K yönünde gelmişti. 

10 Mart Cuma

16.30 ABD Ortalama Saatlik Gelirler (Önceki Yıla Göre veriler açıklanacak) beklentiler %4,7 oranında. Bir önceki veriler %4,4 olarak açıklanmıştı. 

16.30 ABD Tarım Dışı İstihdam verileri açıklanacak. Beklenti 200K civarında, bir önceki veriler ise 517K olarak açıklanmıştı. 

16.30 ABD İşsizlik Oranı verileri sunulacak. Beklentiler, oranların %3,4 gelmesi yönünde, bir önceki veriler ise %3,4 olarak gelmişti. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

CheersLand’in Yaklaşan OpiPets IDO Duyurusu

CryptoGPT Nedir?