içinde

Haftanın Son İşlem Gününde Nasdaq (NDX) ve S&P500 (SPX) Endekslerinde Son Durum

Son dönemlerde kripto para piyasalarını da yakından ilgilendiren ABD endekslerinden Nasdaq (NDX) ve S&P500 (SPX) ile ilgili analizlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Nasdaq (NDX)

Son 40 yılın en yüksek enflasyon seviyesine ulaşan Amerika Birleşik Devletlerinde, FED tarafından gelen faiz arttırımları ve parasal sıkılaşma hamleleri ile birlikte sert düşüşler yaşayan Nasdaq (NDX) endeksi, 16,764 puandaki tarihi zirvesinden çok uzak bir noktaya geldi.

Nasdaq (NDX) ile ilgili paylaştığım son analizimde belirtmiş olduğum 10,999 puan seviyelerindeki desteğe yakın bir noktadan geri dönüş yaşadı. 11,710 puan seviyelerindeki ara direnci üçüncü defa test ederken, bugünkü açılış sonrası bu direnç seviyesinin aşılması halide 12,400 seviyelerindeki bir üst direnci test edebilir. 11,710 direncinden reddedilmesi halinde ise 10,999 desteği tekrardan test edilebilir.

S&P500 (SPX)

ABD endekslerinde yaşanan düşüş hareketleri, FED’in daha fazla şahinleşmesiyle derinleşirken, S&P500 (SPX) endeksi de 4,278 puan desteğinin kırılması ile bu düşüşlerini hızlandırmıştı.

Yaşanan faiz arttırımları ve bilanço daraltması ile birlikte hızlanan düşüşler sonrası 3,720-3,770 puan bölgesindeki majör desteği test eden S&P500 (SPX), bu desteği ihlal etmiş olsa da tekrardan üzerine çıkmayı başardı. Bu toparlanma belirtilerinin devam etmesi halinde 4,156 puan seviyelerindeki direnci test etmek isteyebilir. Düşüşlerin devam etmesi halinde ise 3,587 puan seviyelerinde destek bulabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin (BTC) İçin Kısa Vadede Önemli Seviyeler

THORChain (RUNE) Neden Artıyor? Son 7 Gün İçerisinde %58 Artış!