in ,

Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri (16/10-20/10)

Bu yazımızda, 16-20 Ekim arasında gerçekleşen önemli kripto para gelişmelerini kaleme alacağız.

Lido, Solana’daki Faaliyetlerini Durduracak

Lido, Solana’daki faaliyetlerini kademeli olarak durdurma planlarını açıkladı. Karar, 700.000 dolar yatırım yapmasına ve 220.000 dolar gelir elde etmesine rağmen şirketin 484.000 dolar net zarar bildirmesiyle yaşanan önemli kayıpların ardından geldi.

Reddit, Kripto Topluluğunun Fişini Çekti

Reddit, kullanıcıları Ethereum tabanlı token’larla ödüllendiren Topluluk Puanları programını sonlandırıyor. Karar, ölçeklenebilirlik zorlukları ve düzenleyici kısıtlamalara bağlanıyor ve önemli kaynaklar olmadan sürdürülemez hale getiriyor. Bunun yanı sıra Reddit hala girişimin arkasında yer alan konsepti desteklemeye devam ediyor.

SEC, Ripple Yöneticileri Hakkındaki Suçlamaları Geri Çekti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen hakkında suçlamaları önemli bir yasal gelişmeyle geri çekti.

SEC ilk olarak Aralık 2020’de XRP’nin kayıtsız satışına ilişkin iddialar nedeniyle dava açmıştı. Bu hamle, XRP satışlarının menkul kıymet olmadığına dair bir karara varılması ve bir SEC temyiz girişiminin reddedilmesi de dahil olmak üzere Ripple için önceki yasal zaferlerin ardından geldi.

FTX, Müşteri Fonlarının %90’ından Fazlasını İade Etme Önerisini Açıkladı

FTX, alacaklılara fonlarının %90’ından fazlasını geri ödeme planlarını açıklayarak iflas davasında çok önemli bir gelişmeye işaret etti. CEO John J. Ray III, müşteri varlıklarının üç havuza tahsisini detaylandıran planla birlikte teklifi önemli bir kilometre taşı olarak nitelendiriyor. Nihai onayın Aralık ayında alınması bekleniyor.

Kaynak: https://www.bsc.news/post/weekly-article-recap-10-16-10-20

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Layer1 ve Layer2 Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 20 Ekim 2023