in ,

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Kripto para piyasasında uzun bir süredir yaşanan olumsuz havanın ardından gelen son yükselişler, funding round etkinliklerinin de önünü açtı. Son bir hafta içerisinde neler yaşandı ve hangi projeler yatırım aldı sizler için derledik. 

Sortium 

Web3 eğlence teknolojisi geliştiricisi olan Sortium, yatırımcılar arasında kripto hedge fonu ARCA’nın da olduğu funding round etkinliğinde 7,75 milyon dolar topladı. 

Web3 blok zincir katmanı olan Sortium’ın çalışanları arasında blok zincir mühendisleri, yapay zeka mühendisleri ve oyun geliştiricileri bulunurken projenin tüm bunların gerçekleşmesine yardımcı olan eksiksiz bir oyun stüdyosu bulunmaktadır. 

Psychic VR Lab

Animoca Brands’in stratejik yan kuruluşu Animoca Brands Japan, Psychic VR Lab’in 1 milyar yenlik bağış toplama turuna 100 milyon yen bağış yaptığını duyurdu. Animoca Brands tarafından yapılan bu bağış yaklaşık 773 bin 996 ABD Dolarına denk geliyor. 

CyberX 

Kripto yatırım şirketi Foresight Ventures’un yönettiği A serisi funding round etkinliğinde, dijital varlık piyasa üreticisi CyberX 15 milyon dolar topladı. 

Alkimiya

Merkeziyetsiz sermaye piyasası protokolü olan Alkimiya, 7,2 milyon dolarlık fon topladı. Castle Island Ventures ve 1kx tarafından yönetilen finansman turuna, Coinbase Ventures ve Dragonfly Capital Partners gibi önemli şirketler de katılım sağladı. 

Quantum Temple

Quantum Temple, blok zincir teknolojisini kullanarak kültürel mirası korumayı amaçlayan bir platform oluşturmak için gerçekleştirdiği funding round etkinliğinde 2 milyon dolar topladı. 

Borderless Capital tarafından yönetilen finansman turuna Shima Capital ve Algorand Vakfı da katılım sağladı. 

Exactly Protocol 

Ethereum Mainnet’teki resmi lansmanını duyuracak olan Exactly Protocol, 2 milyon dolarlık fon topladı. 

Finansman turuna Synthetix’in kurucusu Kain Warwick, Daedalus ve Decentraland’in kurucu ortağı Esteban Ordano gibi Web3 öncüleri liderlik etti. Diğer yatırımcılar arasında ise Bodhi Ventures, Newtopia, NXTP Ventures ve Kaszek Ventures yer aldı. 

Quasar

Tüm bireylerin finansal özgürlüğe erişimi olması gerektiği inancı üzerine kurulan DeFi Protokolü Quasar Finance, gerçekleştirdiği finansman turunda 5 milyon 432 bin ABD Doları topladı. 

Finansman turu; Polychain Capital, Blockchain Capital, HASH CIB, Shima Capital ve Osmosis’in kurucusu Sunny Aggarwal tarafından yönetildi. 

The Easy Company

Easy Company, Easy adlı dünyanın ilk sosyal Web3 cüzdanını piyasaya sürmek için 14,2 milyon dolarlık başlangıç fonu topladı. 

Finansman turu; Lobby Capital, Relay Ventures, 6th Man Ventures, Tapestry VC, Upside Partnership ve Scribble Ventures tarafından yönetildi. Finansman turuna Instagram ve Novi şirketlerinin eski ürün ve mühendislik başkanları, Airbnb, Twitter, Uber gibi şirketlerin ise eski yöneticileri katılım sağladı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

kripto

Boğa Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler