in ,

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

funding round

Kripto varlıklarda yaşanan artışlar ile birlikte Funding Round etkinlikleri de tüm hızıyla devam ediyor. Son bir hafta içerisinde neler yaşandı ve hangi projeler yatırım aldı sizler için derledik.

MZERO

Merkeziyetsiz bir değer aktarım mekanizması olan M Zero, tohum finansman turunda 22,5 milyon dolar fon topladı. 

Finansman turuna Pantera Capital, Road Capital, StandardCrypto, SALTConference ve ParaFi Capital gibi önemli şirketler katılım sağladı. 

Radio Caca (RACA)

Piyasa yapıcı ve yatırım şirketi DWF Labs, Web3 şirketi RACA’ya 16 milyon dolarlık bir yatırım sağladı. 

Yapılan bu yatırım, RACA’nın kapsamlı bir Web3 oyun ekosistemi olma hedefine devam etmesinde yardımcı olacak. 

LayerZero Labs 

Blockchain altyapı sağlayıcısı LayerZero Labs, B Serisi finansman turunda 120 milyon dolar fon topladı. 

A16z, Christie’s, Sequoia Capital ve Samsung Next gibi birçok önemli şirketin katıldığı finansman turu sonrası LayerZero Labs’in değeri 3 milyar dolara yükseldi. 

Polyhedra Network

ZK-Rollup ile desteklenen Web3 altyapı sağlayıcısı Polyhedra Network, Polychain Capital liderliğindeki finansman turunda 15 milyon dolar topladı. 

Tura katılan destekçiler arasında ABCDE, Sparkle Ventures, HashKey Capital, Foresight Ventures, KuCoin Ventures, NGC Ventures ve Arcane Group gibi önemli şirketler yer aldı. 

Delphi Labs

Kripto araştırma şirketi Delphi Digital’in bir kolu olan Delphi Labs, Jump Crypto’nun katılım sağladığı finansman turunda 13,5 milyon dolar fon topladı. 

Bitget

Kripto para türev borsası Bitget, Dragonfly Capital’dan 10 milyon dolarlık yatırım aldı. Bitget, aldığı bu yatırımı küresel pazar ve hizmet genişlemesinde ve kripto eğitimine yönelik girişimleri desteklemek için kullanacak. 

Nibiru Chain 

DeFi platformu Nibiru Chain, başlangıç fonlama turunu tamamladı. Tribe Capital, Republic Capital, NGC Ventures ve Original Capital tarafından ortaklaşa yürütülen finansman turunda 8,5 milyon dolarlık bir fon toplandı. 

Gerçekleştirilen bu başlangıç finansman turu sonrası Nibiru Chain’in değeri 100 milyon dolara ulaştı. 

SwissBorg

İsviçreli kripto para girişimi SwissBorg, Seri A finansman turunu kapattığını duyurdu. SwissBorg, gerçekleştirilen bu finansman turunda 23 milyon dolar fon topladı. 

LI.FI

Almanya merkezli çok zincirli bir likidite ve veri ağ geçidi sağlayıcısı olan LI.FI, A serisi finansman turunda 17,5 milyon dolar fon topladı. 

Gerçekleştirilen finansman turu, Bloccelerate, L1 Digital, Circle, Factor, Perridon, Theta Capital, Three Point Capital, Abra ve yaklaşık 20 melek yatırımcının katılımıyla CoinFund ve Superscrypt tarafından yönetildi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) 28.500 Dolara Dönecek mi?

Blockchain Patch Nedir?