in ,

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Kripto para piyasasında Ocak ayı ile birlikte başlayan yükselişler, funding round etkinliklerinin de önünü açtı. Son bir hafta içerisinde neler yaşandı ve hangi projeler yatırım aldı sizler için derledik. 

Arpeggi Labs

Web3 müzik girişimi olan Arpeggi Labs 11 milyon dolar toplamayı planlıyor. Müzik oluşturmayı daha işbirlikçi hale getirmek için blok zincir teknolojisini kullanmaya odaklanan Arpeggi, Eylül ayında yatırımcılardan 5,1 milyon dolar toplamıştı. 

Projenin destekçileri arasında Andreessen Horowitz (a16z), Electric Feel Ventures, Audius Foundation gibi önemli yatırım şirketleri ve projeler bulunuyor. 

BlockJoy

Blok zincir node’ları sağlayan bir girişim şirketi olan BlockJoy, 12 milyon dolar finansman topladı. 

Projenin yatırımcıları arasında Gradient Ventures, Draper Dragon, Dragon Roark, Active Capital, Borderless HNT ve Renegade Ventures yer alıyor. 

Giga Energy 

Doğal gazı bir güç kaynağı olarak kullanmaya odaklanan Bitcoin madenciliği altyapısı girişimi Giga Energy, Seri A finansman turunda 10 milyon dolar topladı. 

funding

Proje, Ağustos 2021’de 1,1 milyon dolar ve Mart 2022’de 2,5 milyon dolar finansman toplamıştı. 

Sec3 

Blok zincir güvenlik firması Sec3, seed finansman turunda 10 milyon dolar topladı. Sanctor Capital ve Essence VC’nin katıldığı finansman turunu Multicoin Capital yönetti. 

Hypernative 

Kripto güvenlik girişimi olan Hypernative, Web3 siber saldırılarını önlemeye yardımcı olmak için 9 milyon dolar finansman topladı. 

funding round

Finansman turu, Blockdaemon, Alchemy, Borderless, CMT Digital, Nexo ve melek yatırımcıların stratejik yatırımlarıyla yönetildi. 

EigenLayer 

Ethereum hisse alma protokolü olan EigenLayer, A Serisi fonlamada 50 milyon dolar topladı. 

Kaynaklar, turun EigenLayer’a 250 milyon dolarlık finansman sonrası hisse senedi değerlemesi ve 500 milyon dolarlık token değerlemesi vereceğini de belirtti. 

Port3 Network

Port3 Network, bir Web3 sosyal veri portalı oluşturmak için 3 milyon dolarlık finansman topladı. Şirketin yaptığı açıklamada, turdaki yatırımcılar arasında Jump Crypto, Block Infinity, SNZ, Cogitent ve Momentum6 yer alıyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Ethereum (ETH), Shanghai Güncellemesi Işığında 1.700 Doları Hedefliyor

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler