in ,

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Funding round etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Son bir hafta içerisinde neler yaşandı ve hangi projeler yatırım aldı sizler için derledik.

GRVT

Hibrit kripto borsası GRVT, 39 milyon dolarlık değerlemeyle 7,1 milyon dolarlık fon topladı.

Borsanın tohum turu Matrix Partners ve Delphi Digital tarafından yönetilirken, tura katılan diğer yatırımcılar arasında Susquehanna Investment Group, CMS Holdings, ABCDE, Hack VC ve Matter Labs yer aldı.

Jiritsu

Doğrulanabilir bilişime odaklanan bir blockchain şirketi olan Jiritsu, iki finansman turunda toplamda 10,2 milyon dolar fon topladı.

Cryptos Capital tarafından yönetilen finansman turuna Susquehanna Private Equity Investments, LLLP ve Republic Capital katılım sağladı. Jiritsu ayrıca varlık tokenizasyon platformu olan Tomei RWA’yı da bu finansman turunda duyurmuş oldu.

Bastion

Kurumsal odaklı bir Web3 platformu olan Bastion, 25 milyon dolarlık tohum finansman turunu tamamladı.

A16z liderliğinde tamamlanan finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Autograph, Laser Digital Ventures, Not Boring Capital, Robot Ventures, Alchemy Ventured ve Aptos Ventures yer aldı.

Oak Grove Ventures

Yeni bir risk sermayesi fonu olan Oak Grove Ventures, erken aşamadaki Web3, yapay zeka ve biyoteknoloji girişimlerine yatırım yapmak üzere başlatıldı.

Alchemy Pay’in kurucu ortağı Shawn Shi tarafından kurulan Oak Grove, 60 milyon dolarlık bir sermayeye sahip. Fonun diğer üyeleri arasında Sino Global Capital’in eski başkan yardımcısı Sally Wang ve Lightspeed Venture Partners’in eski ortağı Zac Pan yer alıyor.

funding round

Fuze

Abu Dabi merkezli dijital varlık altyapı sağlayıcısı Fuze, 14 milyon dolarlık başlangıç turunu açıkladı.

Açıklamada, bunun Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi (MENA) tarihinde bir dijital varlık girişimine yapılan en büyük tohum yatırımı olduğu belirtildi. Yatırım turu, ABD merkezli Liberty City Ventures tarafından yönetildi.

Proof of Play

Zincir İçi oyun stüdyosu ve teknoloji şirketi Proof of Play, 33 milyon dolarlık tohum turunu tamamladı.

A16z ve GreenOaks tarafından yönetilen finansman turuna, Balaji Srinivasan, Diogo Monica, Justin Kan, Justin Waldron, Nikil Viswanathan, Immad Akhund, Gabby Dizon ve Naval Ravikant gibi önemli proje kurucuları katılım sağladı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Layer1 ve Layer2 Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?