in ,

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

funding round

Funding round etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Son bir hafta içerisinde neler yaşandı ve hangi projeler yatırım aldı sizler için derledik.

KBank

Tayland merkezli Kasikornbank (KBank), küresel çapta yapay zeka, Web3 ve fintech girişimlerini hedef alacak 100 milyon dolarlık bir fon başlattığını duyurdu.

Güneydoğu Asya’nın en büyük bankalarından biri olan KBank, Tayland, Çin ve Vietnam’da faaliyet göstermektedir. KBank’ın yatırım bütçesinden oluşturulan fon, tüketici, kurumsal ve küçük ve orta ölçekli işletmelerdeki geleneksel finansal paydaşlara, özellikle tüketiciye ve soruna özel yapay zeka, siber güvenlik ve düğüm doğrulayıcılara odaklanarak hizmet vermeyi amaçlayacak.

funding

Fipto

Fransız fintech şirketi Fipto, blockchain ile uluslararası ödemeleri iyileştirmek için 15 milyon euro’luk başlangıç fonu sağladı.

Serena Capital ve Motier Ventures liderliğinde toplanan fon, Fipto’nun platformunu geliştirmesine olanak tanıyacak ve işletmelerin blockchain’in hız, maliyet verimliliği ve şeffaflık gibi avantajlarından yararlanarak herhangi bir para birimini dönüştürmesine ve göndermesine olanak tanıyan hepsi bir arada ödemeler ve hazine çözümü sunacak.

Club3

Web3 topluluk işletim platformu Club3, başlangıç turunda 3 milyon dolarlık bir fon topladığını açıkladı. Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Bitcoin Cash, DigiFinex, LinkVC ve Vision Ventures yer aldı.

Bitget

Kripto türev platformu Bitget, ekosistem gelişimi için 100 milyon dolarlık ek fon duyurdu.

Bitget, ekosistemini büyütmeye katkıda bulunabilecek bölgesel borsalara, analiz firmalarına, medya kuruluşlarına ve diğer kuruluşlara yatırım yapmaya odaklanan yeni bir fon duyurdu. Konu ile ilgili yorumlarda bulunan Bitget Genel Müdürü Gracy Chen, merkezi borsa ortamının düzenlemelerdeki değişikliklerle birlikte gelişmesi nedeniyle şirketin önümüzdeki aylarda daha fazla yatırım, birleşme ve satın alma beklediğini söyledi.

Aelf

Singapur merkezli blockchain şirketi Aelf, çeşitli blockchain projelerini desteklemek için 50 milyon dolarlık fon başlattığını duyurdu.

Aelf Ventures adı verilen fon, Web3 sektöründeki yatırım fırsatlarını keşfetmeyi ve özellikle yüksek performanslı Layer-1 blockchain projelerine odaklanmayı amaçlıyor.

Flashwire

Yenilikçi finans grubu Flashwire Group, 10 milyon dolar değerindeki A serisi finansman turunu tamamladığını duyurdu. Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Legend Trading, Cobo, Gateio, VeChain, CyberX, SuperChain Capital ve daha fazlası yer aldı.

BrineFi

Merkeziyetsiz borsa (DEX) BrineFi, Pantera Capital liderliğindeki yatırım turunda 16,5 milyon dolar fon topladı.

Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Elevation Capital, StarkWare, Spartan Group, Goodwater Capital, Upsparks Ventures ve Protofund Ventures yer aldı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

dYdX’in 2023 Vizyonu: Yarıyılda Neler Başardı?