in ,

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

funding round

Funding round etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Son bir hafta içerisinde neler yaşandı ve hangi projeler yatırım aldı sizler için derledik.

Socket Protocol

Blok zincirleri arasındaki iletişimi geliştirmeyi amaçlayan bir protokol olan Socket, Coinbase Ventures ve Framework Ventures’tan 5 milyon dolar fon topladı.

Toplanan bu yeni sermaye, Ethereum üzerindeki yeni Layer-2 ağı Coinbase Wallet ve Base’in geliştiricileri ve kullanıcıları için köprü oluşturma fırsatları sağlamak da dahil olmak üzere Socket’in Coinbase ile olan çalışmasını genişletecek.

TRLab

Güzel sanatlar odaklı teknoloji start-up’ı TRLab, finansman turunda 5 milyon dolar fon topladığını duyurdu.

Hivemind Capital Partners ve OKX Ventures’ın liderlik ettiği finansman turuna HashKey Capital da katılım sağladı. Şirket tarafından yapılan duyuruya göre yeni sermaye, ek sanatçıları, vakıfları ve kültür kurumlarını TRLab platformuna dahil etmek, şirketin dünya çapındaki pazar varlığını genişletmek ve dijital sanat koleksiyonculuğu deneyimini geliştiren yeni teknolojileri entegre etmek için kullanılacak.

GenTwo

Menkul kıymetleştirme konusunda uzmanlaşmış bir fintech platformu olan GenTwo, A serisi finansman turunda 15 milyon dolar fon topladı.

Zürih merkezli firma, Steve Cohen ve Point72 Ventures liderliğinde toplanan fonları, uluslararası alanda büyümek ve finansal mühendislik platformunu geliştirmek için kullanmayı planladıklarını belirtti. GenTwo, gayrimenkul, güzel sanatlar ve dijital varlıklar da dahil olmak üzere banka dışı varlıkların tüm yatırımcıların erişimine sunulmasına olanak tanır.

D3 Global

Web3’ün faydalarını mevcut internet altyapısıyla birleştirmeye çalışan bir girişim olan D3 Global, Shiba Capital liderliğindeki finansman turunda 5 milyon dolarlık fon topladı.

Finansman turuna katılan diğer yatırımcılar arasında Lightshift, Dispersion Capital, VentureSouq ve Infinite Capital ile Identity Digital’in kurucusu Paul Stahura yer aldı. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan D3 Global Kurucu Ortağı ve CEO’su Fred Hsu: “Vizyonumuz, alan adlarının yalnızca web sitesi adresleri olarak geleneksel kullanımının çok ötesine uzanıyor. Güvenli dijital kimlikler olarak hizmet veren alanlar sunmak için blok zincir teknolojisinden tam olarak yararlanmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Stroom Network

Bitcoin Lightning Network’e yönelik bir likit staking projesi olan Stroom Network, Ankr’ın girişim kolu Mission Street’in stratejik desteğiyle Berlin merkezli kripto yatırım şirketi Greenfield liderliğindeki tohum finansman turunda 3,5 milyon dolar fon topladı.

Finansman turuna Lemniscap, No Limit Holdings ve Cogitent Ventures’ın yanı sıra birkaç risk sermayesi şirketi ve melek yatırımcı da katılım sağladı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Layer-1

DeFi Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i