in ,

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

funding round

Funding round etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Son bir hafta içerisinde neler yaşandı ve hangi projeler yatırım aldı sizler için derledik.

Ellipsis Labs

Ellipsis Labs, Solana üzerinde merkeziyetsiz limit sipariş defteri olarak görev alacak Phoenix projesinin arkasındaki şirkettir.

Şirket, 17 Ağustos Perşembe günü yaptığı paylaşımda, Electric Capital liderliğindeki finansman turunda 3,3 milyon dolarlık bir başlangıç turunu tamamladığını duyurdu. Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Robot Ventures, Anagram, Anatoly Yakovenko ve Keone Hon gibi önemli yatırım şirketleri ve proje liderleri yer aldı.

BitGo

Bir dijital varlık tröst şirketi olan BitGo, C serisi finansman turunu 100 milyon dolar toplayarak tamamladığını duyurdu. Şirket, topladığı fonları stratejik satın alımlar gerçekleştirmek, güvenli ve düzenlenmiş saklama hizmetleri sunmak ve cüzdan ve altyapı çözümlerini küresel olarak genişletmek için kullanacağını açıkladı.

ZetaChain

ZetaChain, ilk halka açık EVM uyumlu Layer-1 blok zincirini sunma misyonunu hızlandırmak için 27 milyon dolarlık bir finansman turu gerçekleştirdi. Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Blockchaincom, Human Capital, Vy Capital, Sky9 Capital, Jane Street Capital, VistaLabs, CMT Digital, Foundation Capital, Lingfeng Capital ve GSR gibi önemli yatırım şirketleri yer aldı.

Linera

Eski Meta mühendisinin Layer-1 blok zincir projesi olan Linera, yeni finansman turunda 6 milyon dolar fon topladı. Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında ise Borderless, a16z Crypto, Laser Digital, DFG, Jsquare, Cadenza, Eterna, Flow Traders, GSR, Matrixport, ArkStream Capital, L2IV, TRIBE, Cygni ve OWC gibi önemli yatırım şirketleri yar aldı.

Zepeto

Güney Kore merkezli metaverse platformu Zepeto, Jump Crypto ile ortaklığı kapsamında oluşturduğu ZepetoX girişimi için 13 milyon dolarlık tohum finansman turu gerçekleştirdiğini açıkladı. Jump Crypto liderliğinde gerçekleşen tura Collab+Currency, Parataxis, MZ Web3 Fund, Everest Ventures Group gibi önemli yatırım şirketleri katılım sağladı.

Dinari

Web3 sermaye şirketi Dinari, tohum finansman turunda 7,5 milyon dolar fon topladı. Yapılan açıklamaya göre, turdaki yatırımcılar arasında Third Kind Venture Capital, 500 Global, eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan, Sancus Ventures, Version One VC ve Susquehanna International Group şirketlerinin bir üyesi olan SPEILLLP yer aldı.

Helio Protocol

BNB zinciri üzerinde merkeziyetsiz, teminatlı borç verme ve likit stake etme platformu olan Helio Protocol, Binance Labs tarafından 10 milyon dolarlık yatırım aldı. Proje, topladığı fonları LSDfi alanındaki varlığını güçlendirmek ve genişlemek için kulanacağını bildirdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler

Microstrategy

Bitcoin (BTC) Neden Değerlidir?