in ,

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Funding round etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Son bir hafta içerisinde neler yaşandı ve hangi projeler yatırım aldı sizler için derledik.

Hi

Web3 finansal süper uygulaması ve ekosistemi olan Hi ile oyun ve meta evren için dijital mülkiyet haklarını geliştiren Animoca Brands, stratejik ortaklık için bir mutabakat zaptı imzalayarak güçlerini birleştirdi.

Animoca Brands, ortaklığın bir parçası olarak kesin şartlar üzerinde anlaşmaya tabi olarak Hi platformuna 30 milyon dolar yatırım gerçekleştirecek. İki şirket, Web3 alanındaki kripto varlıkların ve NFT’lerin faydasını artırmayı amaçlıyor.

EthStorage

Layer-2 ağı aracılığıyla Ethereum depolamasını ölçeklendirmeyi amaçlayan bir kripto girişimi olan EthStorage, tohum finansman turunda 7 milyon dolar fon topladı.

EthStorage, tohum finansman turunun ardından 100 milyon dolarlık bir değerlemeye ulaştı. Dao5 tarafından yönetilen finansman turuna katılan yatırımcılar arasında ise SevenX Ventures, Foresight Ventures, Sky9 Capital, Gate Ventures ve Galxe yer aldı.

Releap Protocol

Web3’ün ölçeklenebilir sosyal grafik platformu Releap Protocol, 2,1 milyon dolarlık fon topladı. Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Sui Foundation, GBV, Big Brain Holdings, Shima Capital, Arweave, Assembly Partners, Dweb3, Impossible Finance, Solar Eco Fund ve Movebit yer aldı.

funding round

Flashbots

Kripto firması Flashbots, Paradigm liderliğinde B serisi finansman turunda 60 milyon dolar fon topladı.

Şirket, toplanan bu fonlar ile birlikte maksimum çıkarılabilir değer (MEV) ağı SUAVE’nin gelişimini hızlandıracak. Paradigm dışında finansman turuna katılan destekçilerin adı paylaşılmadı.

Delabs Games

Blockchain tabanlı Web3 oyunları geliştiren Delabs Games, Hashed’ın liderlik yaptığı finansman turunda 4.7 milyon dolar fon topladı.

Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Planetarium, Merit Circle, Polygon ve Spartan gibi önemli isimler yer aldı.

Radiant Capital

Binance Labs, merkezi olmayan finans ekosistemlerinde parçalanmış likidite arasında köprü oluşturmaya odaklanan borç verme ve alma protokolü Radiant Capital’e 10 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Şirket, topladığı yeni fonları Ethereum ana ağında konuşlandırmayı içeren teknoloji ve ürün geliştirmeye kullanacak.

Superblock

Superblock, gerçekleştirdiği iki finansman turunda Güney Kore’deki önde gelen şirketlerden ve risk sermayedarlarından 8 milyon dolar fon topladı.

Finansman turunun katılımcıları arasında SK, Netmarble, DSC, E&Investment, Schmidt, SpringCamp ve NaverZ yer aldı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ripple (XRP) Fiyatı Baskı Altında Kalmaya Devam Ediyor

Yapay Zeka Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı?