in ,

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

funding round

Funding Round etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Son bir hafta içerisinde neler yaşandı ve hangi projeler yatırım aldı sizler için derledik.

TapiocaDAO 

Tapioca, ödünç verme/ödünç alma protokolü sağlayan bir DAO’dur. Proje, bu hafta içinde 6 milyon dolarlık tohum finansman turunu gerçekleştirdiğini duyurdu. 

Finansman turuna katılan yatırımcılar arasında Fisher8Cap, LayerZero Labs, Parc Capital, SmallCapScience, Redphone Crypto, Zoomer Oracle gibi isimler yer aldı. 

funding round

Bit2Me

Kripto para platformu Bit2Me, İspanya ve Latin Amerika’da genişlemek için 15 milyon dolar fon topladı. 

Investcorp’un liderlik ettiği finansman turuna İspanya’nın en büyük telekomünikasyon şirketi Telefonica’nın yatırım kolu olan Telefonica Ventures, Stratminds VC, Cardano ve YGG Fund katılım sağladı. 

ResearchHub

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un startup projesi ResearchHub, 5 milyon dolar fon topladı. Açık Kaynak Yazılım Sermayesi tarafından yönetilen finansman turu Boost VC, RedHat’tan Bob Young, Vercel’den Guillermo Rauch ve Replit’ten Amjad Masad’ın katılımı ile tamamlandı. 

Connext Network 

Connext Network, Layer-2 projeleri ve Ethereum Virtual Machine (EVM) arasında veri transferi sağlayan bir çapraz zincir ağıdır. Proje, 7,5 milyon dolarlık fon topladığı finansman turunun ardından değerlemesini 250 milyon dolara yükseltti. 

Mnemonic

İşletmeler ve Web3 geliştiricileri için yapay zeka destekli NFT verileri ve analitiği sağlayıcısı olan Mnemonic, Salesforce Ventures liderliğinde finansman turunda 6 milyon dolar fon topladı. Finansman turuna Polygon Ventures, Oranga DAO, FIN CApital ve FJ Labs katılım sağladı. 

funding

Gensyn

Blok zincir tabanlı yapay zeka bilgi işlem protokolü Gensyn, Andreessen Horowitz (a16z) liderliğindeki A serisi finansman turunda 43 milyon dolar fon topladı. 

Toplanan fonu protokolün başlamasını hızlandırmak ve iş gücünü genişletmek için kullanacak olan Gensyn’in finansman turuna CoinFund, Canonical Crypto, Protocol Labs, Eden Block ve çeşitli yapay zeka ve kripto risk sermayedarları katılım sağladı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler