in , ,

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Funding round etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Son bir hafta içerisinde neler yaşandı ve hangi projeler yatırım aldı sizler için derledik.

Worldcoin 

OpenAI’nin CEO’su Sam Altman’ın kripto projesi Worldcoin, Blockchain Capital liderliğindeki finansman turunda 115 milyon dolar fon topladı. 

Finansman turuna katılanlar arasında a16z, Bain Capital Crypto ve Distributed Global gibi yatırım şirketleri bulunuyordu. Toplanan bu fon, Worldcoin projesi ve Worldcoin ekosistemi için ilk kripto cüzdanı olan World App üzerindeki araştırma, geliştirme ve büyüme hedeflerini hızlandırmaya yardımcı olacak. 

Metalpha

Hong Kong merkezli varlık yöneticisi Metalpha, Grayscale tabanlı fonu için Bitmain’den 5 milyon dolarlık yatırım aldı. 

Metalpha, NextGen Digital Venture Limited ile ortaklaşa oluşturduğu Next Generation Fund için 100 milyon dolar toplamak istiyor. Metalpha, Mart sonu itibariyle bu hedefe yönelik 20 milyon dolar fon topladı. 

Solana Foundation 

Solana Vakfı, geçtiğimiz ay blockchain ve yapay zekanın bir arada çalışmasını araştıran küçük ölçekli şirketler için 1 milyon dolarlık fon duyurmuştu. Hafta içi yapılan güncelleme ile birlikte toplanan fonun 10 milyon dolara çıktığı belirtildi. 

Sort

Web3 uygulamalarında akıllı sözleşmeler oluşturmayı kolaylaştıran geliştiricilere yönelik bir platform olan Sort, gerçekleştirdiği finansman turunda 3,5 milyon dolar topladı. 

Lemniscap ve The General Partnership tarafından yürütülen finansman turunda toplanan fonlar, Sort ekibini genişletmek, platformun ürün yelpazesini çoğaltmak ve Sort uygulamalarının lansmanını hızlandırmak için kullanılacak. 

PYOR

Dijital varlık endüstrisi için yüksek kaliteli veriler ve içgörtüler sağlamayı amaçlayan PYOR, tohum finansman turunda 4 milyon dolar topladı. 

Castle Island Ventures tarafından yönetilen finansman turuna katılanlar arasında Hash3, Antler, Future Perfect Venture, Force Ventures, CoinSwitch Ventures, Coinbase Ventures ve melek yatırımcı Balaji Srinivasan gibi önemli isimler yer aldı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Bitcoin (BTC) Boğaları 27.500 Doları Hedefliyor

Kripto

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i