in , ,

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

funding round

Bitcoin ve Ethereum’un yaşadığı yükselişler ile birlikte piyasalara bahar havası geldi. Funding Round etkinlikleri de tüm hızıyla devam ediyor. Son bir hafta içerisinde neler yaşandı ve hangi projeler yatırım aldı sizler için derledik.

Metalpha

Hong Kong merkezli kripto varlık yöneticisi Metalpha Technology, Grayscale Investments’tan Bitcoin ve diğer kripto ürünlerine yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık bir fon topladı. 

Metalpha, topladığı bu fon ile Çinli yatırımcıların kripto para birimlerine ve Web3’e yatırım yapmak için düzenlenmiş bir kanal edinmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. 

Liquidty Tech Protocol 

Dijital varlık komisyoncusu LTP, Hong Kong’da sektörde yeni kurulan nicel ticaret şirketlerini desteklemek için 100 milyon dolarlık bir fon başlatacağını duyurdu. 

LTP, yıllık işlem hacmi 300 milyar doları aşan 300’den fazla kurumsal müşterisi olduğunu belirtti. 

RSS3

Bilgi protokolü RSS3, DWF Lab tarafından 10 milyon dolar yatırım aldı. Kısa süre önce ChatGPT gibi kullanıcılara Web3 bilgileri sağlayan yapay zeka eğitim ortamı RSS3 AIOP’u tanıtan proje, daha önce Coinbase, Dragonfly gibi önemli şirketlerden de yatırım almıştı. 

Bitget

Seyşeller merkezli kripto borsası Bitget, Web3 girişimlerini destekleyen 100 milyon dolarlık bir fon başlattı. Bitget, yakın zamanda merkeziyetsiz ve çok zincirli cüzdan BitKeep’e 30 milyon dolar yatırım yapmıştı. 

Sei Labs

Sei blok zincirine katkıda bulunan Sei Labs, iki finansman turunda 30 milyon dolar topladı. Toplanan finansman, Asya-Pasifik bölgesinde daha derin bir genişleme yaratmayı amaçlamak da dahil olmak üzere Sei blok zincirinin büyümesinde ve hızlandırılmasında kullanılacak.

Sei Labs’in 30 milyon dolar topladığı finansman turuna Jump Crypto, Distributed Global, Multicoin Capital, Asymmetric Capital Partners, Flow Traders, Hypersphere Ventures ve dahası gibi önemli şirketler katılım sağladı.

CryptoGPT

CryptoGPT, DWF Labs’ten 10 milyon dolarlık stratejik yatırım alarak Asya pazarına açıldı. 

Bitkraft

Risk sermayesi Bitkraft, ikinci token fonu için 220,6 milyon dolar topladı. Oyun odaklı girişim sermayesi şirketi Bitkraft, SEC’e yaptığı dosyalamada toplam hedefi 240 milyon dolar olan ikinci token fonu için 220.6 milyon dolar topladığını bildirdi. 

MZero Labs

MZero Labs, merkeziyetsiz bir değer aktarım mekanizması olan M^ZERO’yu oluşturmak için 22,5 milyon dolar fon topladı. 

Gerçekleşen finansman turuna Pantera Capital, Road Capital, Standard Crypto, SALT Conferance ve ParaFi Capital gibi oldukça önemli yatırım şirketleri katılım sağladı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Celestia Modüler Zinciri Bize Ne Sunuyor?

Bu Haftanın En Çok Artanları