in ,

Haftanın Öne Çıkan 10 Kripto Para Birimi

Bu yazımızda sizlerle birlikte haftanın öne çıkan 10 kripto para birimini inceleyeceğiz. Neden yükseldiler, ne kadar yükseldiler birlikte inceleyelim. 

Haftanın öne çıkan kripto varlıkları arasında lider kripto para birimi Bitcoin başı çekti. Bankacılık sektöründe krizler yaşanırken Bitcoin 28.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin fiyatı son 9 ayın en yüksek seviyesi olan 28.440 dolara kadar yükseldi. 

Hafta başında Ripple ve SEC arasında devam eden davanın Ripple lehine sonuçlanacağı beklentisiyle XRP fiyatı olumlu fiyatlanmaya başladı. XRP, 7 günlük verilere bakıldığında %16.41 yükselişle en çok artış yaşayan varlık oldu.

Bitcoin ve XRP’yi Flare Network takip etti. Geçtiğimiz günlerde planlanan 36 aşamalı airdrop etkinliğinin ilk aşamasını tamamladığını duyuran Flare Network, bu gelişmeyle birlikte pozitif fiyatlanan varlıklar arasında yer aldı. 7 günlük verilere baktığımızda Flare fiyatının %18.07 artış yaşadığını görüyoruz. 

Yakın zamanda IOS üzerinde Pro uygulamasını başlatan NEXO’ da haftanın öne çıkan kripto varlıkları arasında yerini aldı. Popüler proje son 7 günde yaşadığı %9.86’lık yükselişle hafta boyu adından söz ettirdi. 

Kripto para piyasasının geneliyle birlikte yükseliş ivmesi yakalayan XDC Network de adını haftanın öne çıkan kripto varlıkları arasına yazdırmayı başardı. Varlık hafta başında yakaladığı ivme ile birlikte son 7 günde %9.29 artış kaydetti. 

Halving etkinliğinin yaklaşmasına kısa bir süre kalan Litecoin fiyatı da haftanın öne çıkan varlıkları arasında yer aldı. Proje, son 7 günlük verilere göre yaşadığı %7.89’luk artışla ilgileri üzerine toplamayı başardı. 

DASH projesi de yaklaşan halving etkinliği ile olumlu fiyatlanan projeler arasında yer aldı. 7 günlük verilere göre %2.55 artış yaşayan DASH, öne çıkan 10 kripto para birimi arasına adını yazdırmayı başardı. 

Listenin geri kalanında ise haftalık %5 yükselişle Monero, %2.16 yükselişle Stellar ve %2.01 yükselişle Cardano yer aldı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Arbitrum

Arbitrum Ekosisteminde Yer Alan En İyi dApp’ler

Koinsaati Akademi: Market Maker (Piyasa Yapıcı) Nedir?