in , , ,

Haftanın İyi Performansları Solana, Dogecoin ve Theta’dan Geldi

Kriptopara piyasası mayıs 2021 çöküşünden sonra yavaş yavaş toparlanıyor. Geçtiğimiz hafta top 20 kripto paralardan birkaçı yeşile dönüş yaptı. Bitcoin yerinde sayıyor, Ethereum yaklaşık %11 arttı. Aynı zamanda piyasa değeri sıralamasında ilk 20’de bulunan Solana, Dogecoin ve Theta en iyi performansları gösterdi.

Solana (SOL)

Bu hafta en iyi performansı gösteren kriptopara Solana (SOL) oldu. DeFi platformu, NFT’lerin son derece umut verici alanında gelişimini sürdürüyor.

Solana

Solana ayrıca Güney Kore’deki ekosistemini güçlendirmek için ROK Capital ile işbirliği içinde bir bağış kampanyası başlattı. Bu, Solana’nın fiyatının yükseliş ivmesini sürdürmesine izin veren iyi bir haber oldu. Solana şimdi dünyanın en büyük kriptoparaları arasında 15. sıraya tırmanıyor.

Theta (THETA)

Theta haftanın ilk 3’ünde ikinci sırada yer alıyor. Video akışı için tasarlanan Theta protokolü şu anda piyasa değeri olarak dünyadaki en büyük 18. kriptopara.

theta network

31 Mayıs’ta Theta Network ekipleri, Mainnet 3.0 ağının yakında yükseltileceğini duyurdu. 30 Haziran için planlanmış, bu güncelleme özellikle TFUEL’i stake etmek ve yakmak için bir mekanizma içerecek.

Theta’nın fiyatı bu hafta istikrarlı bir şekilde ilerledi ve 7 gün boyunca toplamda %46 yükseliş kaydetti.

Dogecoin (DOGE)

Son olarak, Dogecoin haftanın podyumunu bitirmeye geliyor. Öncelikle Dogecoin’in yükselişinin Elon Musk tarafından yapılan bir konuşmadan kaynaklanmadığını belirtmekte fayda var.

Nitekim Dogecoin’im bu hafta Coinbase Pro ticaret platformunda alınıp satılacağı haberi duyuruldu. Dogecoin’in fiyatı, duyurunun ardından 24 saat içinde %20 arttı.

Sonuç olarak, Dogecoin son 7 günde neredeyse %27 değer kazandı. 39 milyar avronun hemen altında bir sermaye ile DOGE, şu anda dünyanın 6. en büyük kripto para birimidir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Bitcoin, Dogecoin

Elon Musk Tweetlerinin Bitcoin Fiyatına Kayda Değer Bir Etkisi Yok

Bitcoin

6 Haziran 2021 Tarihli Bitcoin (BTC) Teknik Analizi