içinde , , ,

Haftanın En Çok Konuşulan Testnet’leri

Testnet

Testnet, test için kullanılacak alternatif bir blok zinciridir. Uygulama geliştiricilerinin veya testçilerin gerçek paralar kullanmadan test para birimleri ile uygulamayı test etmelerini sağlar.

Birkaç kelimeyle testnet, test amaçlı paralel bir ağdır. Testnet’te gerçek paraları kullanamaz sadece testnet paralarını kullanabilirsiniz. Uygulamayı test etmek için kullanacağınız para birimlerini yani gerçek olmayan para birimlerini faucet yolu ile ücretsiz bir şekilde temin edebilirsiniz

Specular Testnet’i

Specular, mevcut optimistic rollup çözümlerinden daha güçlü, güvenlik ve merkeziyetsizlik özellikleri sağlayan ilk EVM-native optimistic rollup’tır.

Specular testnet’ine katılmak için yapmanız gerekenlere link aracılığıyla göz atabilirsiniz.

Aptos Labs Üzerine Entegre Pontem Network Cüzdan Testnet’i

Pontem Network Cüzdan, Aptos Labs üzerine entegre edilmiştir. Aptos için üretime hazır ilk cüzdanda token gönderip alın, dApp’lere bağlanın ve en güvenli ve en ölçeklenebilir blok zincirinin gücünü keşfedin. Kurumlar için oluşturulmuş ve tüm tüketiciler için kullanılabilir.

Aptos, 1 saniyeden daha kısa bir sürede sonuçlanma süresi ile saniyede 160.000’e kadar işlem gerçekleştirebilen bir Layer-1 blok zinciridir.

Pontem Network

Pontem Network cüzdan testnet’ine katılmak için yapmanız gerekenlere link aracılığıyla göz atabilirsiniz.

Cosmos Ağı Üzerinde Airdrop Olabilecek Testnet’ler

Cosmos, birbirine bağlı uygulamalar ve hizmetlerden oluşan sürekli genişleyen bir ekosistemdir. Cosmos ağında airdrop olabilecek testnet’leri paylaşıyoruz.

StakeEasy, Secret Network için zincir üzerinde gizliliği koruyan bir likit staking çözümüdür. Kullanıcılar, StakeEasy’de $SCRT token’larını stake edebilir ve karşılığında, staking ödülleri platformda biriktikçe değeri artan bir SNIP-20 token $seSCRT alabilir. $seSCRT, likidite sağlamak veya teminat olarak kullanmak için başka bir cüzdana aktarılabilir veya bir DeFi protokolünde kullanılabilir.

StakeEasy

StakeEasy testnet’ine katılmak için yapmanız gerekenlere link aracılığıyla göz atabilirsiniz.

cSwap DEX, Harbor Protocol ve Stride Zone testnet’lerine katılım hakkında detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Sportzchain (SPN) Platformu Tokenomi İncelemesi

Merakla Beklenen y00ts Projesinin Minti Ertelendi!