içinde , , ,

Haftanın En Çok Konuşulan Testnet’leri

Testnet

Testnet, test için kullanılacak alternatif bir blok zinciridir. Uygulama geliştiricilerinin veya testçilerin gerçek paralar kullanmadan test para birimleri ile uygulamayı test etmelerini sağlar.

Birkaç kelimeyle testnet, test amaçlı paralel bir ağdır. Testnet’te gerçek paraları kullanamaz sadece testnet paralarını kullanabilirsiniz. Uygulamayı test etmek için kullanacağınız para birimlerini yani gerçek olmayan para birimlerini faucet yolu ile ücretsiz bir şekilde temin edebilirsiniz

Symbiosis Finance (SIS) Testnet’i

Symbiosis Finance (SIS), tüm Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumlu ve EVM uyumlu olmayan ağlar arasında merkeziyetsiz değişim (swap) likiditesini toplar. Merkeziyetsiz çok zincirli likidite protokolüdür.

Symbiosis Finance (SIS) testnet’ine katılmak için yapmanız gerekenlere link aracılığıyla göz atabilirsiniz.

HBAR Airdrop Almak için Hashpack Wallet Kurulumu

Hedera Hashgraph (HBAR), geleneksel blockchain teknolojisine alternatif sunabilecek yeni bir platform olmaya aday gözüküyor.

Hedera Hashgraph, kendisini blockchain’e daha hızlı ve daha güvenli bir alternatif olarak sunan bir platformdur. Directed Acyclic Graph (Hashgraph) adı verilen bir teknolojiyi kullanarak enerji yoğun madenciliği ortadan kaldırmayı amaçlar. Bu teknoloji, Hedera Hashgraph’ın saniyede 100.000’den fazla işlem gerçekleştirmesine yardımcı olmak için tasarlandı. Bu da platformu, Visa ve diğer mass market ödeme sistemleri için gerçek bir rakip haline getirebilir.

Hedera Hashgraph platformu, Ethereum’un da kullandığı ve genellikle akıllı sözleşmeler oluşturmak amacıyla yararlanılan Solidity’i destekler. Bu sayede platform; oyun, DeFi ürünleri, dijital kimlik ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumları için kullanılabilecek DApps oluşturmak için kullanılabilir.

Hedera Hashgraph’de (HBAR) pek çok iyi airdrop gerçekleşiyor. Bunlardan yararlanmak için Hashpack Wallet kurmanız gerekiyor.

HBAR airdrop almak için Hashpack Wallet kurulumu hakkında yapmanız gerekenlere link aracılığıyla göz atabilirsiniz.

ZKEX Testnet’i

Starknet üzerine kurulmuş olan ve çok zincirli bir DEX olan ZKEX kapalı beta testnet’ine başladı. Testnet şu anda sadece ZKEX’in discord kanalında “zk-fren” rolü almış kişilere veriliyor.

Öncelikle discord kanalında aktif olarak gerekli adımları tamamlamalı ve “zk-fren” rolünü almalısınız. Roller her pazartesi güncellendiği için öncesinde hak kazanmış olsanız bile güncellenmesi için pazartesi gününü beklemelisiniz. “zk-fren” rolünü almadan testnet’i yapamazsınız.

ZKEX

ZKEX testnet’ine katılmak için yapmanız gerekenlere link aracılığıyla göz atabilirsiniz.

Cosmos Ağı Üzerinde Airdrop Olabilecek Comdex Testnet’i

Comdex, Cosmos ekosistemi için bir DeFi altyapı katmanıdır. DeFi uygulamalarının Cosmos ekosisteminde sorunsuz dağıtımı için Layer-1 altyapısı, çok zincirli gelecekte DeFi’yi güçlendiriyor.

Comdex, küresel ekonominin en eski ve en büyük endüstrilerinden biri olan emtia ticareti endüstrisini demokratikleştirme ve devrim yaratma vizyonuyla yola çıktı. Comdex zinciri, DeFi ve CeFi ekosistemlerinde sermayenin varlıklara köprülenmesini sağlamak için oluşturulmuştur. Gerçekten merkeziyetsiz bir çözüm ekosistemi, finansta küresel likiditeye sınırsız erişim sağlar.

Comdex, Cosmos ekosisteminde DeFi uygulamalarının sorunsuz bir şekilde oluşturulmasını ve dağıtımını destekleyen sağlam bir altyapı katmanı sağlamayı amaçlamaktadır. Comdex zinciri, yatırımcıların yatırımlarını çeşitlendirmelerine ve getiri elde etmelerine yardımcı olan geniş bir varlık yelpazesine yatırımcının erişimini geliştirir.

Cosmos ağı üzerinde airdrop olabilecek Comdex testnet’ine katılmak için yapmanız gerekenlere link aracılığıyla göz atabilirsiniz.

Testnet’lerde spam-scam projeler ve içerikler olabilir. Bu yüzden yeni bir Google Chrome profili açıp, üzerine cüzdan eklentisi kurup ve boş bir cüzdan oluşturup testnet’lere katılmalısınız. Bu yazı sadece bilgi amaçlıdır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Oasis Network (ROSE) Boğasında Yükselebilecek Projeler

Terra’da (LUNA) Yaşanan Dikkat Çekici Artış!