içinde ,

Haftanın En Çok Dikkat Çeken 3 Kriptopara Projesinin Teknik Analizi | 12 Aralık 2021

Kriptopara

Kriptopara piyasasında yatırımcılar için sancılı geçen bir haftadan sonra haftanın son gününde toparlanma emareleri gözüküyor.

Near Protocol (NEAR)

Grayscale listelerine girmesi için değerlendirme aşamasında olduğunun haberinin duyulması ile genel piyasa koşullarından pozitif ayran NEAR, 7.344 dolar ile giriş yaptığı haftayı bu yazının hazırlandığı saatlerde 11.290 seviyelerinde %50 üzerinde bir artışla kapatmaya hazırlanıyor.

Yükseliş hareketinin devam etmesi halinde sırası ile 11.840 ve 14.670 dirençlerini test edebilir. 4 aralık tarihinde yaşanan sert düşüş ile 6.760-7.950 bölgesindeki majör desteği test etmesinden sonra başlayan bu yükseliş hareketinde yaşanacak geri dönüşler halinde ise 10.360 seviyelerindeki ara destek ziyaret edilebilir.

Gala (GALA)

Into The GalaVerse etkinliğinin başlamasına yakın bir zamanda iki yeni oyun müjdesi veren ve bu oyunlar ile metaverse dünyasında hem büyük ses getiren hem de bir çok yenilikler sunacak olan GALA, bu sürecin başlaması ile birlikte haftanın en çok ilgi çeken kinlerinden biri oldu. 0.48580 seviyelerinde gerçekleştirdiği haftalık açılışını, bu yazının hazırlandığı saatlerde 0.55770 seviyelerinden devam ettiriyor.

Bir önceki hafta gerçekleşen sert düşüşler ile 0.4370-0.48545 bölgesindeki majör destekten de güç toplayan GALA için 0.58865-0.68640 ve 0.75150 seviyeleri olası dirençler olarak takip edilebilir. Piyasa genelinde yaşanacak bir düşüş yada GALA için yaşanacak bir düzeltme olasılığında ise 0.43703-0.48545 majör destek bölgesi tekrardan test edilebilir.

Loopring (LRC)

İlk 100 içerisindeki bir diğer dikkat çeken koin ise LRC oldu. Hafta açılışında negatif piyasa koşullarına bağlı olarak geri çekilmeler yaşasa da, hızlı bir şekilde toparlanma gerçekleştirerek hızlı bir şekilde yükseliş yaşadı. İlk etapta %45 i bulan bu yükselişler, 2.96 seviyelerine ulaştıktan sonra geri çekilmeler yaşasa da, bu yazının hazırlandığı saatlerde haftalık %17 civarındaki kar oranını koruyor.

Kasım ayında yaşadığı %300 üzerindeki artış sonrası düzeltme aşamasına geçen Loopring, bu düzeltme hareketi ile oluşan düşüş trendinin de kırılımını gerçekleştirmiş oldu. 2.30 seviyelerindeki destek üzerinde akümülasyon süreci yaşayan LRC için öncelikli takip edilmesi gereken direnç seviyeleri olarak 2.96 ve 3.62 seviyelerine dikkat edilebilir. 2.30 desteğinin kırılımının gerçekleşmesi halinde ise 1.74 seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilmeler söz konusu olabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

AAG Ventures Kurucusu ve CEO’su Jack Vinijtrongjit ile AMA Etkinliği

Merkez Bankasının Dijital Para Birimi CBDC Nedir?