in ,

Haftalık Bitcoin (BTC) Tahmini: Son Bir Ralli Gelebilir mi?

Bitcoin fiyatı, başka bir ayı piyasası rallisini tetiklemek için iyi bir seviyede. On-chain metriklerde görülen iyimser görünümle birleşen bu gelişme, 2022’nin sonunda pozitif bir görünüm olacağını düşündürüyor.

Bitcoin fiyatı son beş aydır daha düşük dipler üretirken, popüler momentum göstergesi Göreceli Güç Endeksi (RSI) daha yüksek dipler oluşturdu. Bu uyumsuzluk, filizlenen yükseliş momentumunun bir işareti ve piyasada tersine dönüşün göstergesi. 

Bu nedenle yatırımcılar Bitcoin fiyatının %17 artmasını ve 2022’nin en yüksek işlem hacmi seviyesi olan 19.011 doları test etmesini bekleyebilirler. 

Bu gelişme, FTX krizinden sonra piyasa karşı güvensizlik yaşayan yatırımcıları çekerek satın alma baskısında bir artışa neden olabilir. Böyle bir senaryoda BTC fiyatı, düşen takozun azalan trend çizgisinin üstesinden gelmeyi başarabilir. 

Yukarıda bahsettiğim %17’lik hareket, bu ayı piyasasındaki yatırımcılar için mantıksız görünse de %54’lük yükseliş senaryosu ortaya çıkarsa hazırlıksız yakalanmamalılar. 

Bitcoin fiyatı için bu açıklayıcı görünümü destekleyen, 20 Kasım’da 1,15 milyona yükselen aktif adresler endeksidir. Bu gösterge en son Mayıs 2022’de 1,15 milyona ulaştı. Kripto piyasasında, yatırımcılar hala Bitcoin ile etkileşime giriyor ve oldukça aktifler. 

Tek başına ele alındığında, aktif adresler metriği bir şey ifade etmez ancak Santiment tarafından geliştirilen Tedarik Dağıtım Göstergesi ile birleştirildiğinde, ikisi birlikte daha eksiksiz bir tablo sunar. Balinalar, 22 Kasım’dan sonra güçlü akümülasyon belirtileri gösteriyor. Son üç gün içinde, 100 ila 10.000 BTC cüzdanının toplam bakiyesi yaklaşık 60.000 BTC arttı. Bu durum, yatırımcıların düşüşü satın aldıklarını gösteriyor. 

Özetleyecek olursak Bitcoin fiyatı için bir yıl sonu rallisi hazırlanıyor gibi görünüyor. İster %17’lik bir artışla 19.011 dolara, ister 32.191 dolara patlayıcı bir hareket olsun, yatırımcıların hazırlıklı kalması gerekiyor. 

Öte yandan, Bitcoin fiyatı yükseliş göstergelerine tepki veremez ve 15.500 dolar destek seviyesinin altında üç günlük veya haftalık bir mum üretirse yükseliş görünümünü geçersiz kılacaktır. Böyle bir durum, yatırımcıları paniğe sürükleyecek ve bir satış çılgınlığını tetikleyerek daha düşük bir dip yaratacaktır. Böyle bir durumda yatırımcılar, Bitcoin fiyatının 13.575 dolardan 11.898 dolara uzanan destek alanını yeniden ziyaret etmesini bekleyebilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Drive-to-Earn Nedir?

Elrond (EGLD) Nedir? Nasıl Alınır?