in , , ,

Hafta Kapanışına Doğru Cardano, Chiliz ve dYdX Teknik Analizi | 3 Ekim 2021

Temel Analiz

Güncelleme sonrası beklenen fiyatlanmayı gösteremeyen Cardano, eylül ayı içerisinde duyurduğu yeni gelişmeler ile de dikkat çekiyor. Coti ile olan stabil koin iş birliği sonrası Cardano ağında yeni gelişmeler de söz konusu. Futbol kulüpleri ile anlaşmaları devam eden Chiliz, NBA tarafında da hızını arttırdı. Düzeltmesini tamamlayan DYDX, önemli seviyelerini korumuş görünüyor.

Cardano (ADA)

Coti Network ile yaptığı stablecoin anlaşmasından sonra DeFi likidite protokolü MELD altın destekli stablecoin çıkartılması için Cardano ağını kullanacaklarını açıkladı.

Cardano

Bu süreç içerisinde düşen trend kırılımını gerçekleştiren ADA, 1.190 USD direncinin kırılımından da onay alarak yönünü yukarı çevirdi. 2.500-2.650 USD bölgesindeki direncin test edilmesi ve kırılımı halinde 2.845 USD seviyelerine kadar bu yükseliş hareketi devam edebilir. 2.190 USD desteğinin kırılımı halinde ise düşen trend içerisine girme olasılığı ve 1.880 USD desteğinin test edilme ihtimali artıyor.

Chiliz (CHZ)

NBA takımları ile hızlı bir şekilde anlaşma sürecine giren Chiliz, hemen hemen her gün yeni bir takım ile ilgili duyuru yapmaya devam ediyor. Teknik analiz açısından bakacak olursak 7 Eylül tarihinde yaşanan dump sonrası düşen trend içerisinden çıkmayı başaramayan CHZ, bu yazının hazırlandığı saatlerde 0.29 USD seviyelerinden fiyatlanırken düşen trend direncini test ediyor.

Bu direncin kırılımı halinde 0.2980-0.3110 USD bölgesindeki majör direnç kırılımı için çalışacak. 0.2980-0.3110 USD bölgesinin kırılımı halinde ise 0.3299 USD ve 0.3540 USD seviyeleri sırası ile test edilebilir. Düşen trend içerisinde hareket etmeye devam etmesi halinde ise 0.2840 USD ve 0.2680 USD seviyeleri destek olarak çalışabilir.

dYdX (DYDX)

Bir önceki DYDX analizimizde belirtmiş olduğumuz 21.400 USD seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilme yaşandı. Bu destek seviyesi üzerinde oluşan ikili dip de dikkat çekiyor.

Bu ikili dip formasyonunun çalışması halinde 27.850 USD seviyelerindeki zirve tekrardan test edilebilir. 21.400 USD desteğinin kırılımı halinde ise 17.550-19.400 USD bölgesindeki desteğe kadar geri çekilmeler devam edebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Stablecoin

Stablecoin İçin Banka Benzeri Kurallar

Kurumsal Ethereum İttifakı Nedir?