in

Hacken Audit (HAI) Nedir? Nasıl Alınır?

Hacken, Web3’ü daha güvenli bir ortam haline dönüştürme vizyonuyla 2017’de Ukrayna’da kurulmuş bir blockchain güvenlik denetçisidir.

Beş yılı aşkın deneyimi, yüzlerce blok zincir ortağı ve binlerce güvenli kripto projesiyle Hacken, en rekabetçi profesyonel siber güvenlik hizmetleri paketiyle dünya çapındaki teknolojik işletmeleri ve kripto topluluklarını korumayı amaçlıyor.

Hacken, akıllı kontrat audit raporları sunan, sızma testi hizmeti veren, sosyal mühendislik testi, tehlike modellemesi, açık değerlendirmesi ve bulut güvenliği değerlendirmesi yapan bir şirkettir.

Hacken’in Kurucuları Kimlerdir?

Hacken projesinin kurucu ortakları arasında Dyma Budorin, Yevheniia Broshevan ve Andrew Matiukhin yer almaktadır. Projenin CEO’luk görevini Dyma Budorin üstlenirken, Broshevan CBDO, Matiukhin ise CTO’luk görevini yürütmektedir.

Hacken’in Ortakları ve Destekçileri

Hacken projesinin ortakları ve destekçileri arasında birçok önemli şirket yer almaktadır. Hacken’in ortakları ve destekçileri arasında Avalanche, Polkastarter, OKX, IoTeX, The Linux Foundation, Crypto Valley, Enterprise Ethereum Alliance gibi önemli şirketler bulunmaktadır.

Hacken Projesinin Artıları ve Eksileri

Hacken’in avantajları arasında aşağıda yer alan maddeleri gösterebiliriz:

  • Kripto ve geleceğin dünyasının siber güvenlik ürünüdür,
  • Güçlü ortakları ve proje misyonuna sahiptir,
  • Uzun vadeli görünümü olumludur.

Projenin dezavantajları arasında ise şunlar yer alıyor:

  • Yatırımcılar için istenen performansı sunmayabilir,
  • Proje konumuna rağmen piyasa riskleri fiyat değişiminde etkilidir.

Hacken Nasıl Çalışır?

Müşteri, güvenlik açığı bulma programına katılım sözleşmesi imzaladığında Hacken ekibi, ürün verilerini, hizmet sözleşmesi şartlarını ve bir zaman damgasını içeren ilk bloğu oluşturur. Müşteriye özel olan bir sonraki blok, Hacken’in güvenlik araştırması sırasında keşfettiği güvenlik açıkları hakkında bilgiler içerir. İstemci, algılanan güvenlik açıklarını çözer, araştırmanın sonuçlarına dayanarak denetim yapar ve müşteri ile sonuçları tartışır. Daha sonrasında ise alınacak ilave önlemler hakkında tavsiyelerde bulunur.

Projenin, siber güvenlik ürünleri ile güvenli altyapı geliştiren şirketleri bir araya getiren Hacken Foundation adında bir kuruluşu da bulunmaktadır.

HAI Token Nedir?

HAI, hDAO adlı merkezi olmayan özerk bir kuruluş (DAO) tarafından yönetilen bir Work-to-Earn, ürün-utility ve yönetişim token’ıdır. 2017 yılında kurulan ve 100.000 kişiden oluşan Hacken topluluğu, şu anda Web3’te doğrulanabilir güven oluşturmaya katkıda bulunan kendi kendini yöneten bir birliğe dönüşmektedir.

Hacken’in dönüşümünün bir parçası olarak şirket, topluluğa bunları uygulamak için gerekli kaynakları ve araçları sağlayarak girişimleri desteklemektedir. HAI ekosistemi, ortak hedefleri paylaşan ve bir token aracılığıyla birbirine bağlanan bir dizi üründen oluşmaktadır. Özünde, güven ordusu herkesin blok zinciri verilerini araştırarak ve şeffaf bir Web3 oluşturmaya katkıda bulunarak, beceri, meslek ve istikrarlı bir gelir elde etmesine olanak tanır.

Bir diğer temel HAI yardımcı programı, 9 milyon gelirli bir şirketin iş başarısını token’ı ile birleştiren ETD’dir. ETD satın alan B2B müşterileri, akıllı sözleşme denetçi ekibinin çalışma süresini alır, aynı anda likidite büyümesini artırır ve HAI token için deflasyon mekanizmalarını etkinleştirir.

HAI İstatistikleri

Maksimum arzı 1 milyar olan HAI’nin dolaşımdaki arzı ise toplam arzın %65’ine denk gelen 646 milyon 145 bin 209 HAI’dir.

HAI, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0,4707 dolar seviyesini 8 Kasım 2021’de görürken, en düşük fiyat olan 0,002468 dolar seviyesini ise 21 Mayıs 2020’de görmüştür.

HAI Nasıl Alınır?

HAI, KuCoin, PancakeSwap, Gateio ve MEXC gibi önemli kripto para platformları üzerinde listelenmektedir. HAI almak isteyen yatırımcılar, bu platformlar üzerinden kolaylıkla HAI alabilir, satabilir ve ellerinde tutabilirler.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

kripto

Bir Sonraki Boğa Koşusunda Patlayabilecek 8 Proje

Bitcoin ve Enerji: Bitcoin Madenciliği Enerji Üretiminde Bir Devrim mi?