in

Güney Kore, Terra’nın (LUNA) Peşini Bırakmıyor!

Güney Kore yerel basınında çıkan haberlere göre, Güney Kore yetkilileri LUNA (yeni adıyla LUNC) ve UST (yeni adıyla USTC) çöküşünün soruşturulması ve bir sonuca varılabilmesi adına çalışmalarını hızlandırdı. Ülke savcılarının yakın bir zamanda tüm Terraform Labs çalışanlarını ifadeye çağırması gündemde.

Singapur merkezli Terraform Labs, geçtiğimiz yıl Güney Kore şubesini vergi ödemekten kaçtığı iddiaları eşliğinde kapatmıştı. Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon yakın tarihli açıklamalarında her ne kadar Kore’de ödenmemiş vergi borçlarının olmadığını ifade etse de açıklanan raporlara göre şirketin Güney Kore şubesinin resmi olarak kapandığı duyurusu, şubenin teknik olarak feshedilmesinden aylar sonra yapıldığına işaret ediyor. Do Kwon bu konu hakkında ise “zamanlama tamamen tesadüf” yorumunda bulunmuştu.

Terra blok zinciri, cumartesi günü yeni bir Luna 2.0 token’larını piyasaya sürmüş ve kriterlere uyan yatırımcılarına airdrop ile token dağıtımını gerçekleştirmişti. Ancak, Luna Classic ve USTC’nin çöküşüyle yasal kompilakasyonlar yakın bir zamanda sonlanacak gibi görünmüyor.

Haberlere göre, Seul Güney Bölge Savcılığı, geçmişte Terra’nın geliştirilmesinde yer alan tüm çalışanları ifadeye çağırıyor.

Terra CEO’sunun henüz bu gelişme hakkında bir açıklaması veya bir yorumu bulunmuyor.

Terra’nın piyasaya sürülen yeni LUNA token’larının fiyatı, airdrop yayınlandığından beri yaklaşık %70 geriledi. Coinmarketcap verilerine göre bu yazı hazırlanırken LUNA (yeni) 6,02$’dan işlem görüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Michael Burry (Big Short)’tan Yeni Kehanet

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Waves (WAVES) Güncel Fiyat Analizleri I 30.05.2022