in , ,

Güncelleme Öncesi Ethereum (ETH) Ne Durumda?

Ethereum (ETH) fiyatı bu yazının yazıldığı sırada %2,41 düşüşle 1.872 dolar seviyesinden fiyatlanıyordu. Güne karışık bir başlangıç yapan Ethereum, sabah saatlerinde 1.899 dolar seviyesine yükseldikten sonra 1.856 dolar seviyelerine kadar geri çekildi. 

ETH’nin 1.926 dolarlık birinci direnç seviyesini ve salı gününün en yüksek seviyesi olan 1.939 doları hedeflemek için 1.905 dolar pivotunu geçmesi gerekiyor. 1.900 dolar seviyesine yaşanacak bir geri dönüş kopuş seansına işaret edecektir.

Uzatılmış bir ralli durumunda, boğalar muhtemelen ikinci direnç seviyesini 1.961 dolar ve 2.000 dolar seviyelerinde test edecektir. Ethereum’un üçüncü direnç seviyesi ise 2.017 dolar bölgesinde yer alıyor. 

İlk destek seviyesi ve pivot üzerinden hareket edilememesi durumunda ikinci destek seviyesi 1.849 dolar seviyesinde kalacaktır. Bununla birlikte olaya dayalı bir satış baskısı yaşanması durumunda varlığın 1.800 doların altına ve 1.793 dolardaki üçüncü destek seviyesine inmemesi gerekiyor. 

50 günlük EMA’nın (1.866) üzerinde bir tutunma, 1.870 dolar üzerinden 1.926 doları ve salı gününün en yüksek seviyesi olan 1.939 doları hedefleyen bir hareketi destekleyecektir. Ancak, 50 günlük EMA’nın 1.866 dolar seviyesine düşmesi ikinci destek seviyesini ve 100 günlük EMA’yı (1.835) görünür hale getirecektir. 50 günlük EMA’ya doğru bir gerileme, düşüşün sinyallerini verir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Teknik Analizciler Bu Hafta Ne Konuştu?

DeFi Nedir?