in

GTA 6 İçinde Kripto Para Ödemeleri

Merakla beklenen GTA 6 oyunundan sızan (resmi olmayan) bilgilere göre oyuncuların, oyun içi kripto para ödülleri kazanıp “trade” edebileceği konuşuluyor.

Freelance oyun yazarı Tom Henderson:

“Geçenlerde GTA 6’da bazı görevleri tamamladığınızda size nakit yerine Bitcoin ile ödüllendireceğini duydum.

Oyuna, borsa özelliği, farklı kripto para birimleri için bir “broker” eklenerek geri dönecek. GTA 6 bu lisanslama hakkını içeriyorsa, kripto için çok büyük bir haber.”

Oyuncuların kazanacakları kripto ödüllerin sadece oyun içi ekonomide kullanılabileceğini belirten Tom Henderson, bir süre sonra ilk tweet’ine atıfta bulunarak tweet’ine açıklık getirdi ve oyun içinde kullanılacak olan kripto para biriminin en azından ismen Bitcoin olmayacağını ifadelerine ekledi.

Bahsi geçen gelişmelerin oyuncuları ve kripto yatırımcılarını heyecanlandırsa da henüz Grand Theft Auto serisinin yapımcısı Rockstar Games tarafından doğrulanmadı.

GTA 5, Eylül 2013 yılında piyasaya çıkmıştı. Pek çok satış rekorunu kıran oyun aradan 9 yıl geçmesine rağmen hâlâ oyuncular arasındaki popülerliğini koruyor. Bu kadar popüler bir oyunun senaryosunda kripto paralardan bahsedilmesi krito paraların tanıtımında oldukça ses getirebilir. GTA 6’nın çıkış tarihi için 2024 yılı işaret ediliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Shiba Inu (SHIB)

Shibarium, Shiba Inu (SHIB) Rallisi Getirebilir mi?

Airdrop Dağıtabilme Potansiyeli Olan Bazı Projeler – 4