Grayscale, Yönetimi Altındaki Toplam Varlıkları 34.5 Milyar Dolar Açıkladı

Bitcoin

Dünyanın en büyük kripto varlık yönetimi Grayscale, yakın zamanda şirketin yönetimi altındaki dijital varlıkları (AUM) hakkında bir güncelleme yayınladı. En son yayınlanan güncellemeye göre, New York merkezli kripto varlık yönetimi firmasının yönetimi altında şu anda 34.5 milyar dolar değerinde dijital varlık bulunmakta.

Şirketin toplam değeri 25 milyar doların üzerinde olan 650.000’den fazla BTC’ye sahip olması nedeniyle Bitcoin varlığı, Grayscale’in en değerli varlığıdır. Şirket buna ek olarak, dünyanın en büyük kriptopara birimindeki son artış nedeniyle Bitcoin varlıklarının toplam miktarında bir sıçrama fark etti. Lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC), son yedi gün içinde yaklaşık %28 oranında yükseliş kaydetti. Bununla birlikte, Grayscale’in Ethereum Trust’ı, toplam değeri yaklaşık 7,9 milyar dolar olan 3 milyondan fazla ETH’ye sahiptir. Bitcoin’e benzer şekilde, dünyanın en büyük ikinci kripto varlığı ETH’de son birkaç gün içinde güzel kazançlar gördü.

Grayscale, Ethereum’un en büyük kurumsal sahiplerinden biridir. Ayrıca dijital varlık yöneticisi, son altı ayda ETH büyümesini önemli ölçüde hızlandırdı. Buna ek olarak, Grayscale’in kripto para birimi dijital varlık yönetimi toplam değeri Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52 milyar dolara ulaştı. Şirketin dijital varlık yönetimi Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto varlıklarındaki son düzeltme nedeniyle düşüş yaşadı. Ayrıca Graycale, portföyünü genişletmek için bazı yeni kripto yatırım ortaklıkları ekledi. Bununla birlikte geçen ay Grayscale, merkeziyetsiz finans (DeFi) fonu ve endeksini de başlattı.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin SV (BSV)’nin %51 Saldırısına Maruz Kaldığı Bildirildi

DeFi

DeFi Projelerindeki Güvenlik Riskleri