içinde

Grayscale Tarafından Yatırım Yapılan Kripto Paralar

Grayscale Investment LLC, 2013 yılında New York, Amerika’da Barry Silbert (kurucu ve CEO) tarafından kurulan, dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto varlık yatırım hizmetleri şirketidir. Kripto para yatırım fonlarını yöneten ve Digital Currency Group’un bir yan kuruluşu olan Grayscale Investments, “değerlendirilmekte olan” kripto para listesine 25 yeni dijital varlık ekledi.

Kripto yatırım devi pazartesi günü yaptığı açıklamada, bu listedeki kripto paraları eklemenin kripto sektörünü “keşfetmenin” bir parçası olduğunu belirtti. Bu “değerlendirilmekte olan varlıklar”, bir dizi DeFi, metaverse ve NFT projelerinin token’larını içermektedir.

Dijital varlıklardan bazıları, DeFi projeleri için Algorand (ALGO) ve Convex (CVX), metaverse protokolleri için The Sandbox (SAND), Axie Infinity (AXS) ve Enjin (ENJ) gibi kripto paraları içermektedir. Bu varlıkların bazıları Grayscale Bitcoin Trust veya Grayscale Ethereum Trust gibi tek varlıklı ürün yelpazesine ya da Grayscale Digital Large Cap Fund gibi çok varlıklı ürün yelpazesine eklenecek.

Grayscale, yeni dijital varlıkların eklenmesini “yatırımcıları bu alandaki çeşitliliğe tanıtma sorumluluğu” olarak görüyor.

Şirket duyurusunda, “Değerlendirilmekte olan varlıklar, şu anda bir Grayscale yatırım ürününe dahil olmayan, ancak bu sektörü araştırmamızın bir parçası olarak dikkatimizi çeken bazı dijital varlıkları listeliyor” dedi.

2021 yılının son çeyreğinde şirket DeFi fonunda değişikler yaptı ve Amp (AMP) token’ını ekledi. Bunun karşın Universal Market Access (UMA) ve Bancor’u (BNT) listeden çıkardı.

Güncel Kripto Para Listesi

Grayscale’in yatırım portfolyosunda güncel olarak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA), Solana (SOL), Litecoin (LTC), Chainlink (LINK), Bitcoin Cash (BCH), Uniswap (UNI), Ethereum Classic (ETC), Stellar (XLM), Decentraland (MANA), Filecoin (FIL), Zcash (ZEC), Aave (AAVE), Maker (MKR), Basic Attention Token (BAT), Curve DAO Token (CRV), Compound (COMP), Yearn Finance (YFI), Livepeer (LPT), Synthetix (SNX), Horizen (ZEN), SushiSwap (SUSHI) ve Amp (AMP) kripto para birimleri bulunmaktadır.

Şirket, kripto varlıklarının yeni eklenmesinin yalnızca üzerinde çalışılan hipotezler olduğunu ve Grayscale’in incelenen her varlığı ürün listesine entegre etmeyeceğini açıkça belirtti.

Grayscale Investments geçtiğimiz hafta, Bloomberg ile Bloomberg Grayscale Future of Finance Index (BGFOF) adlı yeni bir kripto tabanlı endeks başlatmak için ortaklığını duyurdu.

Endeks, fintech alanındaki diğer finansal kurumların yanı sıra birkaç kripto bağlantılı hisse senedi ile ilişkili 22 şirketi takip etmeyi amaçlıyor.

Grayscale Investments, Ekim ayında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurarak GBTC’yi bir ETF’ye dönüştürmek istedi, ancak düzenleyiciler Grayscale’in ETF teklifini erteleme kararı aldı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

The SandBox (SAND), Oasis Network (ROSE) ve Decentraland (MANA) Fiyat Analizleri I 24.03.2022

CheersLand’in Yaklaşan Nomad Exiles IGO Duyurusu