Grayscale Portföyünü Cardano (ADA) İle Genişletiyor

ADA, Cardano

Dünyanın önde gelen dijital varlık yönetimi fonu Grayscale, Cardano‘yu (ADA) şirketin üçüncü en büyük holdingi yapmak için portföyünü yeniden dengelediğini duyurdu.

Bugün yapılan bir duyuruya göre, Grayscale Digital Large Cap Fund portföyünü “mevcut fon bileşenlerinin belirli miktarlarını ağırlıklarıyla orantılı olarak satarak nakit gelirleri Cardano satın almak üzere kullanarak” düzenledi.

Şirket tarafından sağlanan tabloya göre, ADA şu anda fonun Bitcoin ve Ethereum’dan sonra üçüncü en büyük holdingi ve toplam portföyün %4,26’sını oluşturuyor.

Konuyla ilgili olarak Grayscale Finans Başkan Yardımcısı Edward McGee şu sözleri dile getirdi:

“Çeşitlendirilmiş Fonumuzun toplu olarak tüm dijital varlık pazarının %70’ini oluşturan varlıkları güvenli bir şekilde elinde tutabilmesini sağlamak üzere çalışırken Cardano’yu Digital Large Cap Fund portföyümüze eklemekten heyecan duyuyoruz. Dijital para birimleri, yatırımcıların portföylerini çeşitlendirmeleri için eşsiz bir fırsat sunuyor ve Grayscale olarak, yatırımcılarımıza düzenlenmiş, tanıdık ürün teklifleri aracılığıyla önde gelen dijital para birimlerine erişim sağlamaktan gurur duyuyoruz.”

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bitcoin

Bitcoin 2018’den Bu Yana En Kötü Çeyreğini Kapattı

kriptopara

İngiltere’deki Bir Yardım Kuruluşu Kriptopara Bağışlarında Rekor Kırdı